Gwiazdy chorują: Avril cierpi przez kleszcza, Joni czuje robaki pod skórą

Kanada Series kwie 1, 2015 at 3:37 pm

zz avril1Avril Lavigne, znana kanadyjska piosenkarka rockowa powiedziała, że liczyła się nawet ze śmiercią, kiedy okazało się, że zachorowała na boreliozę (Lyme disease).

W opublikowanym w środę wywiadzie dla magazynu „People“ gwiazda powiedziała, że została ugryziona przez kleszcza prawdopodobnie wiosną 2014 roku nie mając pojęcia jak wielkie spustoszenie w organiźmie może wywołać ten mały insekt.

- Nie mogłam oddychać, mówić ani ruszać się. Myślałam, że umieram – powiedziała 30-letnia Avril podczas rozmowy przeprowadzonej w jej domu w Ontario, gdzie kończy rekonwalescencję po ciężkiej infekcji bakteryjnej. – Był taki okres, że przez tydzień nie mogłam wziąć przysznica, ponieważ z trudem stałam na nogach. Miałam wrażenie, że wyssano ze mnie całe życie.

Z mężem Chadem Kroegerem, inną ikoną kanadyjskiego rocka

Z mężem Chadem Kroegerem, inną ikoną kanadyjskiego rocka

Choroba unieruchomiła ją na pięć miesięcy, które spędziła pod troskliwą opieką matki i męża, wokalisty grupy Nickelback, Chada Kroegera. Otrzymywała w tym czasie tysiące listów i filmików od fanów, które podnosiły wokalistkę na duchu.

Jak na razie jej strona internetowa nie była odświeżana od kwietnia ub. roku i nie ma na niej żadnych wzmianek o planowanych koncertach.

Pełny wywiad z Avril Lavigne ukaże się w najnowszym wydaniu „People“, który trafi do sklepów 13 kwietnia.

Tymczasem we wtorek do szpitala w Los Angeles trafiła mieszkająca w Stanach inna wielka gwiazda kanadyjskiej sceny muzycznej – legendarna, 71-letnia Joni Mitchell. Znaleziono ją nieprzytomną w domu i trafiła natychmiast na intensywną terapię. Szczęśliwie szybko odzyskuje zdrowie i humor.

Joni Mitchell

Joni Mitchell

W grudniu Joni Mitchell zdradziła w wywiadzie dla magazynu „Billboard“, że musi zawiesić koncertowanie ze względu na rzadką chorobę skóry – syndrom Morgellonów – charakteryzującą się szpecącymi ranami, obecnością na skórze i pod nią różnokolorowych włókien nieznanego pochodzenia oraz odnoszeniem przez pacjenta wrażenia pełzania robaków pod skórą.

Joni Mitchell jest zdobywczynią ośmiu Nagród Grammy i ma na koncie 19 płyt. Jej muzyczny styl zawiera elementy folku i jazzu.