Dr Mike Kalisiak kandydatem na Imigranta Roku

Polacy w Kanadzie Series kwie 7, 2015 at 3:48 pm

zz kalisiak2Jeszcze tylko przez kilka dni, głosować można w dorocznym plebiscycie na „Wybitnego Imigranta Roku“ na portalu Canadian Immigrant.

Co roku panel jurorów nominuje 75 finalistów o różnym pochodzeniu etnicznym spośród tych wyróżniających się dokonaniami nie tylko w swoich społecznościach. Głosować na nich można na stronie canadianimmigrant.ca, oddając nie więcej niż trzy głosy.

W ubiegłym roku do grona „Top 25 Canadian Immigrants“ został zaliczony szacowny zalożyciel znanej firmy PMA – Piotr Mielżyński.

W tym roku polską grupę etniczną reprezentuje dr Michał (Mike) Kalisiak, urodzony w Polsce lekarz z Calgary, który w Kanadzie mieszka od 22 lat.

Przyjechał tu jako młody student aby podszkolić swój angielski. Zaczynał od zera. Jeszcze podczas studiów medycznych został czterokrotnie wyróżniony prestiżowym stypendium Alberta Heritage Foundation for Medical Research. W 1999 roku ukończył program cell biotechnology i dostał się na University of Alberta Medical School.

zz top1Podczas trzeciego roku studiów Kalisiak został współzałożycielem inicjatywy „Butt-Out“ zwalczającej palenie tytoniu wśród studentów. Zorganizował też kampanię poparcia dla Ustawy 208 (ograniczającej dostęp młodzieży do tytoniu), która stała się prawem w roku 1999.

Obecnie dr Kalisiak jest znanym w Calgary dermatologiem, znanym ze swej walki o skuteczną profilaktykę wobec raka skóry. Członek licznych organizacji medycznych, jak np. Canadian Medical Association, Canadian Dermatology Association, American Academy of Dermatology Association, American Academy of Dermatology. Jest nie tylko znakomitym specjalistą, ale i spolecznikiem promującym zdrowy styl życia.

W roku 2014 dr Kalisiak został uhonorowany przez Royal College of Physicians and Surgeons of Canada tytułem Prix d’excellence – Nagrodą dla Specjalisty Roku.

Termin głosowania mija 11 maja.