Skandalicznie wysokie ubezpieczenia samochodowe w Ontario

Kanada Rynek Series kwie 11, 2015 at 6:17 am
W 2013 roku 9 milionów kierowców w Ontario nadpłaciło 840 milionów dolarów nieuzasadnionych kosztów ubezpieczenia samochodów

W 2013 roku 9 milionów kierowców w Ontario nadpłaciło 840 milionów dolarów nieuzasadnionych kosztów ubezpieczenia samochodów

Nowy raport napisany przez profesorów York University School of Business głosi, że kierowcy w Ontario płacą zbyt dużo za ubezpieczenie samochodu.

Profesorowie Fred Lazar i Eli Prisman zrobili badania i napisali raport na zlecenie Ontario Trial Lawyers Association (OTLA).

Mimo, że kierowcy są świadomi wysokich kosztów ubezpieczenia, liczby podane w raporcie są szokujące. Według autorów opracowania w 2013 roku konsumenci nadpłacili firmom ubezpieczeniowym, nienależną – ich zdaniem – kwotę w wysokości 840 milionów dolarów.

Profesorowie Lazar i Prisman wzywają Audytora Generalnego by skontrolował system ubezpieczeń samochodowych w Ontario.

W 2014 roku liberalny rząd przyjął ustawę mającą na celu zmniejszenie składki na ubezpieczenie samochodu o 15 procent, która ma mieć miejsce w sierpniu tego roku.

Rząd zapowiedział, że nowy projekt ustaw dotyczących zwalczania oszustw ubezpieczeniowych i ograniczenia samochodowych składek ubezpieczeniowych – Fighting Fraud and Reducing Automobile Insurance Rates Act – przyczyni się do zmniejszenia kosztów ubezpieczeń i zagrożenia w sektorze ubezpieczeń samochodowych. Ma też ulżyć dziewięciu milionom kierowców w prowincji.

Kelsey Ingram, sekretarz prasowy ministra finansów Ontario Charlesa Sousa, napisał w oświadczeniu, że władze prowincji “uważnie wczytają się w opublikowany raport i dalej będą pracowały nad wprowadzeniem nowej stawki ubezpieczeniowej i stworzeniem bardziej konkurencyjnego rynku ubezpieczeń”.