Czterech bandytów w areszcie oskarżonych o usiłowanie wielokrotnego zabójstwa

Lokalnie Series kwie 18, 2015 at 2:02 am

mas

Czterej mężczyźni zostali oskarżeni o usiłowanie wielokrotnego zabójstwa oraz o kilkadziesiąt przestępstw związanych z posiadaniem broni i jej użyciem.

Społeczność Toronto wstrząsnęła strzelanina, do jakiej doszłow północno-zachodniej części miasta, w wyniku której pięć osób zostało rannych, w tym jeden z obrażeniami zagrażającymi życiu.

Jedna z ofiar, która nie chciała by jej dane zostały ujawnione opowiada, że pięciu mężczyzn siedziało w ogrodzie domu i przygotowywało barbeque, gdy w pewnym momencie na miejscu pojawiło się kilku innych i zaczęli do nich strzelać. Opowiedział też, że tuż przed strzelaniną w ogródku stał wózek z niemowlęciem. Na szczęście matka wyjęła je z wózka i zabrała do domu.

Potem podczas oględzin terenu policja stwierdziła, że wózek został przestrzelony na wylot.

Reporterka City News pokazała jednej z ofiar zdjęcia aresztowanych pytając, czy któregoś z nich rozpoznaje. Osoba ta odpowiedziała, że nie rozpoznaje żadnego z nich i nie ma pojęcia dlaczego ci ludzie strzelali.

masakOkoło 25 minut po strzelaninie kilka kilometrów dalej policjanci usiłowali zatrzymać jeden samochód. Doszło do wymiany strzałów. W jej trakcie policjant postrzelił jednego mężczyznę. Sprawą zajmuje się Special Investigation Unit. Rany, które odniósł mężczyzna nie zagrażają jego życiu.

W wyniku policyjnej akcji aresztowano: 25-letniego Akeema Baileya, 29-letniego Cliftona Youria, 21- letniego Maurice Smitha – mieszkańców Toronto oraz 20-letniego Daniela Duarte-Alvareza z Mississaugi. Ciąży na nich łącznie 112 zarzutów.

Burmistrz Toronto, John Tory na wieść o tym co się stało na kompleksie domów na Driftwood Ave. wydał specjalne oświadczenie, w którym powiedział, że władze miasta nie będą tolerowały przemocy w mieście.