Czy błąd gazety wpłynie na przebieg wyborów w Mississaudze?

Lokalnie Series kwie 25, 2015 at 11:40 am

zz kantor16W wydaniu z 23 kwietnia tygodnik Mississauga News opublikował fałszywą i wprowadzającą w bląd informację, jakoby Antoni Kantor nie mieszkał w okręgu wyborczym, w którym ubiega się o wybór na radnego – poinformowała Natalia Kusendova z jego sztabu wyborczego.

Antoni Kantor – kandydat polskiego pochodzenia – jest jednym z 26 kandydatów na radnego w wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej Mississaugi w Okręgu 4, gdzie bezpłatny tygodnik Mississauga News jest dystrybuowany m.in. do 40 tysięcy mieszkańców uprawnionych do głosowania.

Tymczasem w przeciwieństwie do wielu innych kandydatów – Antoni Kantor rzeczywiście mieszka w Okręgu 4, a konkretnie przy Mississauga Valley Boulevard od ponad 10 lat. Informuje o tym zresztą na ogólnodostępnej stronie Mississaugavotes.ca.

- Ta fałszywa informacja dotarła nie tylko do wyborców z Okręgu 4 wprowadzając ich w błąd podczas głosowania ale również do wszystkie innych mieszkańców Mississaugi. Już w kilka godzin po wydaniu gazety, zaczęliśmy otrzymywać znaczącą liczbę zapytań od zaniepokojonych wyborców kwestionujących miejsce zamieszkania kandydata oraz jego publiczne zapewnienia, że jest sąsiadem i mieszka w Okręgu 4 – czytamy w wydanym komunikacie jego sztabu wyborczego. – Jesteśmy zaniepokojeni, że nadszarpnięto reputację Antoniego Kantora i że błąd ten negatywnie odbije się na wyniku głosowania. Ponadto, zmaganie się z tym problemem niepotrzebnie rozprasza jego sztab wyborczy na trzy dni przed wyborami (27 kwietnia). Żądamy wyjaśnień, przeprosin i znaczącego sprostowania na łamach Mississauga News.

Z ostatniej chwili:

Redakcja Mississauga News zamieściła jak na razie sprostowanie na swojej stronie internetowej:

zz kantor27

 Poniżej lista lokali wyborczych w poniedziałkowych wyborach 27 kwietnia:

CIVIC CENTRE

300 City Centre Drive

Time: 10am-8pm

MISSISSAUGA VALLEY COMMUNITY CENTRE

1275 Mississauga Valley Boulevard

Time: 10am-8pm

METROPOLITAN ANDREI CATHOLIC SCHOOL

515 Mississauga Valley Boulevard

Time: 10am-8pm

ST. CHARLES GARNIER CATHOLIC SCHOOL

4233 Central Parkway East

Time: 10am-8pm

ST MATTHEW CATHOLIC SCHOOL

280 Kingsbridge Garden Circle

Time: 10am-8pm

ST. PIO OF PEITRELCINA CATHOLIC SCHOOL

4765 Huron Heights Drive

Time: 10am-8pm