Druga szansa Antoniego Kantora w wyborach 27 kwietnia

Polacy w Kanadzie Series kwie 27, 2015 at 9:50 am
zz kantor1

Antoni Kantor

27 kwietnia odbywają się municypalne wybory uzupełniające w Mississaudze, mające na celu wyłonienie nowego radnego z Okręgu nr 4. Jednym z kandydatów jest nasz rodak – Antoni Kantor.

WYNIKI WYBOROW TUTAJ.

 

W wyborach radnego z Okręgu nr 4 może wziąć udział jedynie osoba mieszkająca w tym okręgu (patrz mapka poniżej).

zz kantor2

W wyborach municypanych w ub. roku Antoniemu Kantorowi nie udało się pokonać Franka Dale’a, który w okręgu tym rządził niepodzielnie przez 7 kolejnych kadencji. Kantor zajął wówczas II miejsce, uzyskując 1999 głosów (13.69%).

Tymczasem Frank Dale zrezygnował z funkcji radnego Mississaugi, ponieważ został powołany do władz Regionu Peel. Jego nowa funkcja jest praktycznie dożywotnia, nie wiąże się z sympatiami wyborców, więc Dale długo się nie namyślał. Natomiast w opuszczonym przez niego Okręgu 4 należało rozpisać wybory uzupełniające (By-Election).

Tym razem Antoni Kantor ma do pokonania aż 25 konkurentów! (Ich pełna lista: TUTAJ).

Należy mieć ze sobą jeden dowód tożsamości z adresem (np. prawo jazdy) lub inny dokument (ich lista TUTAJ).

Z żoną i córką

Z żoną i córką

Antoni Kantor od 17 lat mieszka w Mississaudze (w Okręgu 4) wraz z żoną Krystyną, córką Natalią oraz synem Mateuszem. Tyle też lat jest właścicielem renomowanej firmy remontowej-budowlanej ABB Construction Ltd. Jest nie tylko doskonale znanym biznesmenem, ale również społecznikiem i żeglarzem.

zz kantor9Inżynier po Akademii Rolniczej w Krakowie rozpoczynał swą karierę zawodową w Kanadzie jako geodeta, pracując m.in. dla Ministerstwa Zasobów Naturalnych w Peterborough (Ontario). Znany z wielkiej pasji do żeglarstwa i narciarstwa, był V-ce Komandorem Polish Yachting Association of North America, Komandorem Polsko-Kanadyjskiego Klubu Żeglarskiego w Toronto w latach 2004-09, a także wielokrotnym reprezentantem Kanady w Polonijnych Igrzyskach Letnich i Zimowych w Polsce. Organizator wielu imprez żeglarskich, m.in. jako komandor Polonia Rendesvous i zorganizowanego w Kanadzie zlotu w polonijnych żeglarzy na jeziorze Huron w roku 2009.

Gdyby udało mu się wygrać obecne wybory byłby już trzecim członkiem Rady Miejskiej Mississaugi z polskim pochodzeniem (po burmistrz Bonnie Crombie i po radnej Carolyn Parrish) ale jedynym urodzonym w Polsce.

Samych “polskich” głosów nie wystarczy do wygranej

Samych “polskich” głosów nie wystarczy do wygranej

W Okręgu 4 mieszka około 60 tysięcy mieszkańców, z czego 75% jest imigrantami z Azji i Bliskiego Wschodu. Okręg ten posiada też najmniejszą w mieście liczbę mieszkańców legitymujących się obywatelstwem kanadyjskim (81.6%).

W rozbiciu na języki etniczne dominuje tu jezyk wschodnioindyjski (głównie bengalski i hindi) – 17.1% oraz chiński – 8.7%. Znajomość języka polskiego deklaruje aż 6.6% mieszkańców okręgu. Jednak jako język matki najwięcej osób deklaruje angielski (39.5%), urdu (5.5%) oraz polski (5.4% – co oznacza w sumie 3.140 mieszkańców).

Zobacz profil Okręgu 4, wg spisu powszechnego TUTAJ

Więcej szczegółów o kandydacie na stronie www.antonikantor.ca

Poniżej lista lokali wyborczych w poniedziałkowych wyborach 27 kwietnia:

CIVIC CENTRE

300 City Centre Drive

Time: 10am-8pm

MISSISSAUGA VALLEY COMMUNITY CENTRE

1275 Mississauga Valley Boulevard

Time: 10am-8pm

METROPOLITAN ANDREI CATHOLIC SCHOOL

515 Mississauga Valley Boulevard

Time: 10am-8pm

ST. CHARLES GARNIER CATHOLIC SCHOOL

4233 Central Parkway East

Time: 10am-8pm

ST MATTHEW CATHOLIC SCHOOL

280 Kingsbridge Garden Circle

Time: 10am-8pm

ST. PIO OF PEITRELCINA CATHOLIC SCHOOL

4765 Huron Heights Drive

Time: 10am-8pm