Burmistrz Toronto: Stop biurokracji, a na rękę biznesowi

Rynek maj 5, 2015 at 12:01 pm

Burmistrz Toronto John Tory zamierza zmienić biurokratyczne regulacje miejskie, ponieważ wymagaja one wprowadzenia pilnych reform w bardzo wielu przepisach, włącznie z barami na kółkach czy usługami taksówek.

- Chciałbym aby miasto miało bardziej nowoczesne podzz taxi1ejście do biznesu – powiedział Tory w przemówieniu skierowanym do Toronto Region Board of Trade. Burmistrz powiedział, że tutejsze firmy – zarówno te stare jak i nowe – są tłumione przez niekończące sie zbiory przepisów i „bizantyjskie“ regulacje.

(„Bizantyjskie“, bo tak jak przed wiekami kodeks prawa rzymskiego-bizantyjskiego spisany był w formie przytłaczających, biurokratycznych przepisów i procedur. Biurokracja doprowadzona była przez urzędników do monstrualnych rozmiarów.)

Burmistrz Tory obiecał, że jeszcze w tym tygodniu zostaną wprowadzone zmiany ułatwiające funkcjonowanie furgonetek będących barami na kółkach (food trucks).

Na obradach dzisiejszej Rady Miejskiej Toronto pojawiło się wielu taksówkarzy

Na obradach dzisiejszej Rady Miejskiej Toronto pojawiło się wielu taksówkarzy

- Stworzyliśmy system regulacyjny, który okazał się skrajnym nieporozumieniem – powiedział Tory, obiecując “dzień wolności”, wyzwolenie food trucków spod reżimu ścisłych przepisów (np. zakazu parkingu w odległości mniejszej niż 50 metrów od jakiejkolwiek restauracji).

Tory wziął również na cel system działania taksówek w Toronto i ich licencji, powtarzając swoje stanowisko, że nowi gracze na rynku (chodzi głównie o firmę Uber) nie ustepują, i że zmiany w przepisach są konieczne, aby sprostać “przesunięciu w popycie konsumentów.”

Potępiając fakt, że obecne przepisy miejskie w sprawie funkcjonowania taksowek zajmują aż 50 stron, burmistrz wezwał wszystkie zainteresowane strony do negocjacyjnego stołu aby wypracować najbardziej niezbędne reformy.

Plan dzisiejszych obrad Rady Miejskiej TUTAJ.