Dwóch ojców z Mississaugi ofiarami eksplozji w wypadku drogowym

Lokalnie maj 20, 2015 at 12:13 pm
Obie ofiary były imigrantami, z Pakistanu i z Chile

Obie ofiary były imigrantami, z Pakistanu i z Chile

Juanowi Cortesowi zepsuł się samochód ale mając na utrzymaniu żonę i pięcioro dzieci postanowił nie spóźnić się do pracy i w związku z tym skorzystał z taksówki. Niestety, ta decyzja kosztowała go życie. Właśnie zapadł wyrok w tej sprawie.

Rankiem 16 listopada 2013 Cortes poprosił firmę taksówkarską Blue and White o podwiezienie go do sklepu Target przy plazie Shopper’s World w Brampton, gdzie pracował. Taksówkę prowadził Adnan Junejo. Po kilku minutach jazdy w wyniku taranowego uderzenia z tyłu przez wielkiego trucka obaj zginęli w eksplozji powstałej w chwili wybuchu zgniecionego zbiornika na propan.

Wybuchł był potężny, uniemożliwił ucieczkę i wydostanie się z auta zarówno kierowcy jak i pasażera. Ich szczątki odzyskano z kompletnie wypalonego wraku dopiero po kilku godzinach.

50-letni Kuldip Singh z Brampton został uznany przez sąd winnym nieostrożnej jazdy w wypadku, w którym zginął taksówkarz  i jego pasażer

50-letni Kuldip Singh z Brampton został uznany przez sąd winnym nieostrożnej jazdy w wypadku, w którym zginął taksówkarz i jego pasażer

Obaj byli imigrantami. Obaj pozostawili żony i dzieci w żałobie. 38-letni Junejo, mąż i ojciec dwojga małych dzieci, emigrował do Kanady w roku 2011 z Pakistanu. W dzień pracował w księgowości, a w nocy dorabiał na taksówce. 47-letni Cortes przybył do Kanady z Chile przed 7 laty.

Obecnie sąd w Mississaudze skazał kierowcę ciężarówki, 50-letniego Kuldipa Singha z Brampton. Został on uznany winnym nieostrożnej jazdy oraz braku księgi przewozowej wymaganej Ustawą o Ruchu Drogowym.

Singhowi grozi kara więzienia do sześciu miesięcy, kiedy w przyszłym miesiącu ogłoszona zostanie sentencja wyroku. Ale rodzina Cortesów ma nadzieję, że sędzina Hilda Weiss okaże… miłosierdzie dla skazanego kierowcy.

- Nie ma dnia, byśmy nie wspominali Juana ale nie chcemy aby Singh szedł do więzienia – mówi żona Cortesa, Beatrize. – Wybaczyliśy mu. Mamy tylko nadzieję, że miał nauczkę.

Jednakże Singh nie przyznał się ani do nieostrożnej jazdy ani do szeregu uchybień związanych z konserwacją swego trucka po tragicznym wypadku do jakiego doszło przy Derry Road i Hurontario Street w Mississaudze.

Rodziny ofiar, Cortesa i Junejo, opuszczają sąd: