“Cudotwórca” nowym trenerem Toronto Maple Leafs

Lokalnie maj 21, 2015 at 7:02 am

Babcock2

Drużyna hokejowa Toronto Maple Leafs będzie miała nowego trenera. Będzie nim dotychczasowy szef hokeistów  klubu Red Wings z Detroit, Mike Babcock.

Babcock spędził w Detroit ostatnie dziesięć lat dwukrotnie wygrywając  z tą drużyną Puchar Stanleya w 2008 i 2009 roku. Jego kontrakt z tą drużyną wygasa w końcu czerwca, ale starania o przyciągnięcie niezwykle skutecznego trenera ze strony klubów NHL rozpoczęły się znacznie wcześniej.  O Babcocka starały się drużyny z Buffalo, San Jose, Toronto i dotychczasowy pracodawca z Detroit.

billboardDrużyna Toronto  Maple Leafs wygrała ten “przetarg” podpisując z Babcockiem wilomilionowy kontrakt opiewający na sumę 50 milionów dolarów.

Mike Babcock pochodzi z Saskatoon. Dwukrotnie był trenerem kanadyjskiej reprezentacji w hokeju na lodzie i doprowadził ją do zdobycia dwóch złotych medali olimpijskich.  W przeszłości, w latach 2002 – 2003  doprowadził do finału drużynę Anaheim Ducks, której wcześniej nikt nie dawał większych szans.

Nowy trener Toronto Maple Leafs poprowadził też reprezentację Kanady do mistrzostwa świata w 2004 roku i jest jedynym trenerem w historii, który wraz z prowadzonymi przez siebie drużynami wygrał Puchar Stanleya, mistrzostwo świata, i złote medale olimpijskie.

Jest więc człowiekiem z  legendą hokejowego króla Midasa – czego się nie dotknie, zamienia się w złoto. Torontońscy kibice Maple Leafs mogą mieć nadzieję, że z czasem doczekają się sukcesów godnego znakomitej historii klubu.