BlackBerry znów zwalnia ludzi

Rynek maj 23, 2015 at 4:50 pm

zz blackberryBlackBerry dokonuje znaczącej redukcji zatrudnienia ale nie chce ujawnić skali zwolnień. Firma z siedzibą w Waterloo oświadczyła jedynie, że dąży w ten sposób do zmniejszenia rozmiaru prowadzonej działalności.

- Dokonujemy działań, które ponowne pozwolą nam uzyskać rentowność we wszystkich aspektach naszej działalności – zapowiedziały władze przedsiębiostwa w wydanym komunikacie.

Jeszcze w ubiegłym roku BlackBerry zatrudniała około 7000 pracowników, z których połowa pracowała w Kanadzie, głównie w rejonie Waterloo w Ontario.

BlackBerry planuje w najbliższych miesiącach zwiększyć sprzedaż i zintensyfikować działania marketingowe, jak również zabezpieczyć strategiczne partnerstwa oraz zatrudnić więcej pracowników w dziale sprzedaży – czytamy w wydanym komunikacie.

Największym ciosem dla kanadyjskiej firmy są sukcesy konkurencji ze strony Apple, producenta smartfonów iPhone. W związku z tym BlackBerry zmienia strategię, nastawiając się bardziej na poprawę poziomu bezpieczeństwa swego oprogramowania aby nie utracić klienteli ze środowiska dużych korporacji i rządów.

W zeszłym miesiącu, firma zapowiedziała zamkniecie swoich biur w Szwecji, gdzie zatrudnia około 100 osób.

W szczytowym okresie rozwoju, przed podjęciem dramatycznych cięć, firma miała około 20.000 pracowników na całym świecie.