Suicide Squad zamyka Yonge Street

Lokalnie maj 26, 2015 at 12:22 pm

zz suicide1Po raz drugi w tym miesiącu zamknięto i wyłączono z ruchu długi odcinek głównej ulicy w Toronto – Yonge Street. Kręcone są tam sceny widowiskowej katastrofy lotniczej – jedne z największych i najbardziej widowiskowych w dziejach torontońskich planów filmowych.

Podczas weekendu w dzielnicy finansowej nakręcono katastrofę śmigłowca, a nieco wcześniej scenę w pociągu na zamkniętej Union Station. Natomiast Yonge Street wyłączona została z ruchu (pomiędzy Queen i College) dla scen miejskiego pościgu z udziałem kaskaderów, a następnie dla katastrofy samolotu pasażerskiego.

Toronto jest znanym ośrodkiem przemysłu filmowego w Ameryce (tuż za L.A. i Nowym Jorkiem) ale głównie ze względu na mnogość studiów filmowych, gdzie realizuje się bardzo wiele amerykańskich produkcji.

Jared Leto jako Joker

Jared Leto jako Joker

Jeśli chodzi o zdjęcia w plenerze Suicide Squad bije wszelkie rekordy. Pracuje przy nim ekipa złożona z około 500 lokalnych aktorów i filmowców.

Suicide Squad to największa rozmachem produkcja filmowa kręcona w Toronto. Opowiada o bandzie złoczyńców stworzonych w serii komiksów DC Comics. Gwiazdami są Will Smith (Deadshot), Jared Leto (Jocker, znany z sagi o Batmanie) i Margo Robbie.

W ubiegłym roku, produkcje filmowe w Toronto łącznie kosztowały około 1.23 mld dolarów, z czego lwią część zarobiło miasto.