Indie, USA czy Kanada?

Nowości czer 1, 2015 at 3:40 pm

San Francisco zajęło pierwsze miejsce na liście miast, gdzie ceny luksusowych nieruchomości skoczyły najwyżej w ciągu minionych 12 miesięcy. Ale zakup domu to inwestycja, która opłaci sie także w Indiach, Indonezji oraz w… Kanadzie. Oto najgorętsze rynki luksusowych nieruchomości według CNN Money:

1. San Francisco

zz domy - san francis

W ciągu ostatnich 12 miesięcy ceny luksusowych nieruchomości poszły w górę w tym kalifornijskim mieście aż o 14,3 proc.

Pieniądze napływają tutaj dzięki milionerom z Doliny Krzemowej. Za sprawą ich obecności średnia cena wyjściowa za nieruchomość skoczyła do ponad miliona dolarów.

2. Bangalore

zz domy bangalore

Bangalore również przyciąga wielu bogaczy z branży IT. Nie bez przyczyny miasto ochrzczono mianem “hinduskiej Doliny Krzemowej”. Metropolia, w której mieszka ponad osiem milionów ludzi, jest siedzibą dla kilkudziesięciu globalnych i krajowych firm informatycznych.

W mieście, gdzie cena nieruchomości w ciągu ostatniego roku skoczyła o 13,6 proc. przybywa bogaczy. Szacuje się, że w ciągu najbliższych dziesięciu lat liczba osób, których majątek przekracza 30 mln dolarów podwoi się.

3. Miami

zz domy miami

Słoneczne miasto na Florydzie zanotowało 12,2 proc. wzrost cen domów na przestrzeni ostatniego roku. Podwyżkom sprzyja napływ bogatych osób z krajów politycznie niestabilnych, takich jak Wenezuela.

Zapotrzebowanie na luksusowe nieruchomości w Miami widoczne jest także wśród młodych, dobrze zarabiających osób, pracujących na wschodnim wybrzeżu USA, które chcą mieć w Miami wakacyjne domy.

4. Vancouver

zz domy vancouver

Kanadyjskie miasto jest w dużej mierzy zbudowane na zagranicznym kapitale. Vancouver upatrzyli sobie szczególnie Chińczycy. Ceny domów w omawianym okresie wzrosły tutaj o 11,8 proc.

5. Dżakarta

zz domy dzakarta

Mieszkańcy stolicy Indonezji bogacą się coraz szybciej. Szacuje się, że w ciągu najbliższej dekady liczba milionerów wzrośnie o 148 proc. Południowo-wschodni region kraju ma bowiem spory potencjał gospodarczy, a coraz więcej młodych ludzi przenosi się do miast. Ceny domów urosły tutaj o 11,2 proc.