Policjant przebrał się za bezdomnego, by dawać mandaty!

Kanada czer 6, 2015 at 4:00 pm

zz policjantFunkcjonariusz policji Mark Taylor z Vernon w B.C. wpadł na wyjątkowo oryginalny pomysł na rozprawienie się z kierowcami, którzy podczas jazdy rozmawiają przez telefon i nie zapinają pasów bezpieczeństwa.

Mężczyzna przebrał się za bezdomnego, obserwował samochody i informował swoich kolegów o popełnionych wykroczeniach. Dzięki nietypowej akcji mogli oni przyłapać winowajców na gorącym uczynku i ukarać mandatem.

Taylor wyszedł na chodnik przy ruchliwej ulicy i przysiadł na krawężniku w brudnych łachmanach. Na pierwszy rzut oka mężczyzna wyglądał jak osoba bezdomna. Na kartonie, który trzymał w dłoniach miał wypisane rozwiązanie całej zagadki, jednak nikt nie zwrócił na nie uwagi.

„Nie jestem bezdomny. RCMP wypatruje pasów bezpieczeństwa i telefonów komórkowych“ – głosił komunikat napisany na kartonie. Większość przechodniów nie zwraca uwagi na tego typu transparenty, ponieważ wie, jakich treści może się na nich spodziewać. Tym razem rutynowe zachowanie okazało się błędem.

Policjant błyskawicznie informował stojący nieopodal patrol drogówki o marce pojazdu, którego kierowca popełnił wykroczenie. W ciągu godziny udało się złapać na gorącym uczynku aż 11 kierowców. Stróże prawa są zadowoleni z akcji i planują jej kolejne edycje. Ukarani mandatami od tej chwili z pewnością będą bardziej wnikliwie przyglądać się “bezdomnym”.

Rzecznik RCMP Gord Molendyk powiedział, że podobne akcje przeprowadzano z oficerami udającymi robotników drogowych lub ludzi na przystankach oczekujących na autobus.