Skończyło się na strachu – “miękkie” lądowanie na trawie w Montrealu

Kanada czer 6, 2015 at 10:00 am

samolot3

Samolot linii WestJet lecący z Toronto do Montrealu zsunął się z pasa startowego przy lądowaniu na lotnisku Pierre’a Elliotta Trudeau w Montrealu. Na szczęście wszyscy pasażerowie i załoga nie odnieśli żadnych obrażeń.

Wszystkiemu winna była pogoda. W chwili lądowania w Montrealu padał rzęsisty deszcz, a pas lądowania samolotu był pokryty wodą. Samolot po dotknięciu ziemi wpadł w poślizg, nie był w stanie wyhamować i zatrzymał się 15 metrów za końcem betonowego lotniskowego pasa na trawie.

samolot2Pasażerowie samolotu zdawali sobie sprawę, że pilot samolotu ma kłopoty z wyhamowaniem maszyny, ponieważ po wylądowaniu nie hamował szybko jak to bywa w normalnych warunkach. Wreszcie maszyna jednak zwolniła.

- Wtedy zdaliśmy sobie sprawę, że nic poważnego nie może sie zdarzyć – opowiada jeden z pasażerów Greg Brown – Po pięciu, sześciu minutach wokół samolotu pojawiły się pojazdy ratownicze.

Rzecznik WestJet stwierdził, że nie ma dostępnej liczby pasażerów, ale samolot może zabrać na pokład 119 osób.

Z powodu incydentu tego dnia odwołane zostały inne loty do Montrealu linii WestJet. Inne loty odbywały się w normalnym trybie.

Samolot Boeing 737-600 nie został uszkodzony.