Kanadyjki w ćwierćfinale Mistrzostw Świata!

Kanada Top News czer 22, 2015 at 12:38 am

mistrzostwa

Kanada zakwalifikowała się do ćwierćfinałów w mistrzostwach świata w piłce nożnej kobiet. Pokonała reprezentację Szwajcarii 1:0.

Mecz rozgrywany na stadionie w Vancouver zebrał przeszło 53 tysiące widzów – najwięcej w historii występów kobiecej reprezentacji Kanady w piłce nożnej.

Zwycięska bramka padła w 52 minucie gry strzelona przez Josee Belanger. Belanger weszła na boisko w zastępstwie Rhian Wilkinson, która skarżyła się na kontuzję ścięgna udowego.

Akcję rozpoczęła kapitanka drużyny Chirstine Sinclair, która podała piłkę do Belanger, a ta silnym uderzeniem piłki lewą nogą nie dała szans stojącej na bramce Szwajcarek Gaelle Thalmann.

To był punkt zwrotny meczu, który uskrzydlił kanadyjską drużynę. Pierwsza połowa spotkania była wyrównana, z lekką przewagą Szwajcarek.

Kanadyjki po strzeleniu bramki grały coraz lepiej i bardzo uważnie nie dając sobie odebrać zwycięstwa.