Prawniczka pozywa policję o 1,5 miliona dolarów odszkodowania

Lokalnie Top News czer 26, 2015 at 3:47 am
Laura Liscio i jej adwokat Louis Sokolov

Laura Liscio i jej adwokat Louis Sokolov

Torontońska prawniczka pozywa Peel Regional Police i jej szefa, Jennifer Evans i żąda półtora miliona dolarów odszkodowania.

Adwokat Laura Liscio została aresztowana w lutym tego roku  w Brampton i oskarżona o przemyt narkotyków dla swojego klienta i eskortowana w kajdankach do policyjnego radiowozu stojącego przed budynkiem sądu

Wczoraj wszystkie zarzuty postawione Liscio zostały wycofane.

Liscio już w maju złożyła prywatny pozew w sądzie przeciwko policji z regionu Peel o zniesławienie, złośliwe inwigilowanie i prowadzenie niedbałego śledztwa.

Adwokat  adwokatki Liscio Louis Sokolov twierdzi, że reputacja zawodowa jego klientki została poważnie nadwyrężona oskarżeniami, Liscio straciła dobrą pracę.

Sokolov twierdzi, że szkody dla mecenas Liscio były tym większe, ponieważ sprawa stała się głośna i była opisywana przez media na całym świecie. Argumentuje, że jego klientka miała w ręku ubranie, które miała przekazać swojemu klientowi przed rozprawą w sądzie. Ubrania te otrzymała od rodziny klienta i nie wiedziała, że w obcasie buta znajdują się narkotyki.