Torontońskie centrum lekkoatletyczne zostanie zmodernizowane

Lokalnie Top News czer 28, 2015 at 5:45 am

centrum

Bal Gosal

Bal Gosal

Rząd federalny przeznaczył 5 milionów dolarów na unowocześnienie Centrum Lekkiej Atletyki na York University – ogłosił minister Sportu Bal Gosal.

Lekkoatletyczna hala ma już  lat. Korzystają z niej setki studentów i lekkoatletów przygotowujących się do Igrzysk panamerykańskich. Hala jednak wymaga modernizacji – założenie nowej, bardziej wydajnej klimatyzacji, nowych pomieszczeń do regeneracji, pokojów odnowy biologicznej.

- Obiekt odgrywa ważną rolę w szkoleniu lekkoatletów przed Igrzyskami Olimpijskimi w Rio w 2016 roku – stwierdził minister Gosal – W budżecie na rok 2015 na przygotowania olimpijskie przeznaczyliśmy kolejne 20 milionów dolarów w nadziei, że Kanada zaprezentuje na tych Igrzyskach wielkie możliwości swoich sportowców.

Modernizacja lekkoatletycznego ośrodka w Toronto rozpocznie się we wrześniu. Nie wiadomo jeszcze kiedy prace zostaną zakończone.

- Przez lata w Toronto brakowało obiektów sportowych na najwyższym poziomie – oznajmił burmistrz Toronto, John Tory – Obecnie mamy już centrum pływackie “Aquatics Center” wybudowane specjalnie na PanAm Games. Teraz czas na inne dyscypliny sportu. Jeśli chcemy, by nasi sportowcy odnosili sukcesy, musimy im dać najlepsze udogodnienia.

Khamica Bingham

Khamica Bingham

21-letnia mieszkanka Brampton, Khamica Bingham, która wystartuje na igrzyskach panamerykańskich w biegach cieszy się, że obiekt na uniwersytecie York zostanie odnowiony.

- Będziemy mieć więcej sprzętu, przedłużoną bieżnię. W lepszych warunkach będą pracowali nasi masażyści i fizjoterapeuci. To pozwoli nam na lepsze szkolenie, co powinno się przełożyć na uzyskiwane wyniki – powiedziałą lekkoatletka.