Na Woodbine powstanie wielkie centrum rozrywki i hazardu

Rynek Top News lip 9, 2015 at 5:30 am

woodbine

Już wkrótce teren wyścigów konnych Woodbine stanie się torontońskim centrum hazardu z pełnoprawnym kasynem. W tym kierunku podąża Rada Miasta kierowana przez burmistrza Johna Tory’ego.

Radni przegłosowali stosunkiem głosów 25:19 decyzję o rozbudowie i rozszerzeniu zakresu gier hazardowych, jakie mogą być prowadzone na terenie hipodromu.

Burmistrz John Tory

Burmistrz John Tory

Burmistrz komentując decyzję Rady wskazał, że dzięki tej decyzji w obszarze Rexdale stworzonych zostanie wiele nowych i bardzo potrzebnych miejsc pracy.

Decyzja radnych odnowiła stary spór między zwolennikami kasyna w mieście i ich przeciwnikami. Zwolennicy mówią o dużych zyskach finansowych, jake odniesie miasto z tytułu funkcjonowania centrum hazardu, przeciwnicy zaś wskazują na ogromne koszty społeczne takiego rozwiązania.

Radny z okręgu Trinity-Spadina, Joe Cressy, który jest jednym z najzagorzalszych przeciwników kasyna, wskazuje, że w ten sposób miasto będzie żerowało na tysiącach bezbronnych, użależnionych od hazardu ludzi, których liczba wraz z większą dostępnością gier hazardowych będzie wzrastała. Radna Janet Davis sekunduje mu mówiąc, iż większość zysków kasyna generują nałogowi hazardziści.

- Jesteśmy przeciwni drenowaniu pieniędzy od ludzi, których prześladują straszne nałogi – powiedziała Davis.

race woodbineJohn Tory stwierdził, że przeciwnicy kasyna nie przedstawili żadnych racjonalnej alternatywy dla tworzenia miejsc pracy w tym rejonie miasta, który to rejon tych nowych miejsc pracy bardzo potrzebuje.

Burmistrz zaznaczył, że decyzja o budowie zintegrowanego kompleksu rozrywkowego na Woodbine już została podjęta przez Radę. W skład tego centrum, które dostarczy wiele miejsc pracy ma wejść budowa hoteli, restauracji, teatru, centrum handlowego i sal konferencyjnych.

- Sądzę, że będzie to ekscytujący nowy rozdział w historii tej części miasta, która przez długi czas znajdowała się na uboczu zainteresowania, jeżeli chodzi o rozwój gospodarczy – powiedział Tory.

slotsRada podejmując uchwałę o rozbudowie cetrum rozrywkowego Woodbine wymusiła na inwestorach, że pięć procent nowych miejsc pracy będzie przeznaczonych dla osób pobierających obecnie zasiłek socjalny. Nowe centrum rozrywkowe będzie też musiało finansować programy edukacyjne, które zniechęcałyby ludzi do hazardu.

Obecna decyzja Rady Miasta akceptuje ustawienie 2000 automatów do gier, zwanych popularnie “jednorękimi bandytami” i 300 stołów do takich gier jak poker, Black Jack czy ruletka. Ma to przynieść miastu dodatkowe 12500000 dodatkowych dochodów.