Gracz League of Legends skazany na 16 miesięcy więzienia za nękanie dziewcząt

Kanada Top News lip 13, 2015 at 10:00 am

zz leagueSąd skazał 17-letniego gracza sieciowej gry League of Legends na karę 16 miesięcy więzienia za nękanie dziewczyn, które także grały w tej produkcji Riot Games, uznanej w USA za… pełnoprawny sport.

Nastolatek z Coquitlam w Brytyjskiej Kolumbii nie był w stanie przeboleć, że użytkowniczki odrzucały jego zaproszenia do grupy znajomych. Z zemsty nasyłał na mieszkania swoich ofiar policję, a także groził im śmiercią.

League of Legends znane jest z „toksycznych” graczy, którzy potrafią niszczyć przyjemność z gry innym, atakując ich przede wszystkim wulgaryzmami. To zresztą cecha większości dostępnych obecnie gier sieciowych z dużą liczbą graczy. Niemniej, przypadek 17-latka jest szczególny, bo jego naganne wybryki spotkały się z 23. zarzutami i z całkiem wysoką karą więzienia.

Dziewczyny otrzymywały maile i smsy z groźbami śmierci dotyczącymi ich i ich bliskich. Co gorsze, na ich mieszkania nasyłane były jednostki policji (tzw. Swatting) – jedna z kobiet stwierdziła, że w ciągu tygodnia, SWAT wtargnął do jej domu dwukrotnie. Nastolatek był ponadto odpowiedzialny za zamknięcie kolejki Space Mountain w Disneylandzie, ze względu na rzekomy atak bombowy. Jedną ze swych ofiar zarejestrował jako abonentkę drogiego kontraktu telefonicznego, co kosztowało ją $500 miesięcznie. Zrujnował również wiarygodność kredytową swoich rodziców, próbując uzyskać na ich nazwiska linie kredytowe.

Sam skazany stwierdził, że nękał swoje ofiary z nudy. Według niego, miał zbyt wiele czasu i nie robił nic produktywnego, co skłoniło go do działalności przestępczej. Na karę 16 miesięcy składać się będzie 8 miesięcy odsiadki i 8 miesięcy prac społecznych. Nastolatek ma także całkowity zakaz korzystania z internetu.