Dziesiątki kaczek ratowanych po wycieku ropy naftowej

Lokalnie Top News lip 14, 2015 at 5:42 pm

kaczka

Strażacy i miejskie służby weternynaryjne usiłują ratować dziesiątki kaczek, ofiar wycieku ropy naftowej do Mimico Creek w zachodniej części Toronto.

Grupę kaczek pokrytych ropą znaleziono w West Deane Park w rejonie Martin Grove Road i Rathburn Road we wtorek rano. Kaczki nie są w stanie latać z powodu tłustej powłoki, jaka pokryła ich skrzydła. Wszystkie są wyłapywane, rejestrowane, po czym transportowane w miejsce, gdzie są myte i badane przez weterynarzy.

kaczka3Wyciek ropy do MImico Creek nastąpił po wypadku na autostradzie 401 w poniedziałek wieczorem, gdy ciężarówka transportująca ropę naftową wywróciła się na bok. Około 8000 litrów ropy z cysterny przedostało się do rzeczki. Służby miejskie zainstalowały w potoku urządzenie ograniczające rozprzestrzenianie się wycieku na większe terytorium.

Wtorek był szczególnie pechowym dniem dla transportu ropy naftowej. Rano strażacy zostali wezwani do kolejnego wycieku ropy, jaki nastąpił na skutek wypadku drogowego na Broadview Avenue między Jack Layton Way i Gerrard Street. Tę część drogi zamknięto i szybko oczyszczono.