Kolejne sukcesy polskich szybowników z Kanady

Polacy w Kanadzie Top News lip 15, 2015 at 4:45 pm
Jerzy Szempliński w morelowej koszuli w okularach pierwszy z prawej razem ze zwycięzcami w innych klasach

Jerzy Szempliński w morelowej koszuli w okularach pierwszy z prawej razem ze zwycięzcami w innych klasach

W dniach od 21 czerwca – 2 lipca rozegrano w Hobbs w stanie Nowy Meksyk Szybowcowe Mistrzostwa USA w 3 klasach: Club, FAI Open i FAI 18m. Jerzy Szempliński (znaki szybowca XG) był jedynym reprezentantem Polonii i Kanady latając w klasie FAI 18m.

Rozegrano 7 konkurencji w trudnych warunkach pogodowych dokonując przelotów nad niezamieszkałymi, dzikimi terenami Nowego Meksyku bez możliwości lądowania.

Wygrywając drugą konkurencję, Jerzy uplasował się na pierwszym miejscu i nie oddał prowadzenia do końca zawodów, dodatkowo wygrywając jeszce dwie z siedmiu konkurencji, zwiększając różnice punktów nad przeciwnikami w klasyfikacji końcowej.

Klasa 18m była najbardziej konkurencyjną klasą, w której startowało 5 Mistrzów USA z ostatnich 3 lat jak również reprezentanci USA z Szybowcowych Mistrzostw Świata.

Dzięki polonijnym szybownikom szybownictwo w Kanadzie stanęło na wysokim poziomie. Pod okiem managera Team Canada Jarka Twardowskiego, polonijni szybownicy Łukasz Szczepaniak, Krzysztof Wiercioch i Jerzy Szempliński byli reprezentantami Kanady na PanAm Championships w Tennessee w maju 2015.

Dzięki naszym szybownikom Kanada zdobyła pierwsze miejsce zespołowo jak również Jerzy Szempliński zdobył tytuł Mistrza PanAmerican w klasie FAI 15m.

Link do wyników: TUTAJ.

Zdjęcia: Maria Szemplińska

zz szem1 zz szem3

zz szem4