Burmistrz chce zrobić porządek w Toronto Community Housing

Lokalnie Top News lip 16, 2015 at 10:00 am

Tory

Burmistrz Toronto John Tory dał kierownictwu Toronto Community Housing sześć miesięcy na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom i uwolnienie ich od handlarzy narkotyków.

Narkotykowi dealerzy czują się bowiem w budynkach TCH jak u siebie w domu. Handel nielegalnymi substancjami na terenie domów socjalnych kwitnie w najlepsze. Wielu mieszkańców, którzy skarżą się na zaistniałą sytuację nie wierzy, by wyeliminowanie handlarzy narkotyków w tak krótkim czasie było możliwe.

- Znając sytuację nie wierzę, by to się udało – powiedział Muna Mohammed, przedstawiciel mieszkańców TCH podczas panelu dyskusyjnego na temat bezpieczeństwa na terenie budynków socjalnych – Mieszkam tam, widzę co się dzieje i nie sądzę by było to możłiwe.

Tak bezkompromisowe stanowisko burmistrza wynika z lektury raportu senatora Arta Eggletona na temat warunków życia na terenie TCH, w którym autor kładzie wielki nacisk na mnożące się w budynkach socjalnych przestępstwa.

- Jeżeli dla niektórych mieszkańców TCH ich kwatery stanowią bazę dla nielegalnej działalności i tworzenia całych gangów, to powinni oni tracić prawo do korzystania z mieszkań socjalnych – stwierdził John Tory.

Broń skonfiskowana przez policję u niektórych lokatorów TCH w ciągu kilkudniowej akcji skierowanej przeciwko narkotykowym gangom

Broń skonfiskowana przez policję u niektórych lokatorów TCH w ciągu kilkudniowej akcji skierowanej przeciwko narkotykowym gangom

Raport Eggletona podkreśla, że handel marihuaną, konflikty powstające na tle konkurujacych ze sobą gangów stwarzają coraz większe zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców i ich dzieci.

Burmistrz przyznał, że obecne przepisy nie ułatwiają eksmisji trudnych lokatorów, którzy mają problemy z prawem. Obiecał jednak, że będzie dążył do ich zmiany, by ułatwić porządkowanie spraw dotyczących TCH.

Tory podkreślił, że nie zawaha się zmienić kierownictwo TCH, jeżeli nie wyeliminuje ono działalności gangów narkotykowych i będzie po cichu godziło się z istniejącym stanem rzeczy.

Tymczasowy prezydent TCH, Greg Spearn zporoponował kilka szczegółowych kroków, które pomogłyby w rozwiązaniu problemu.  Spearn chce:

  • stworzyć plan działania w celu zwiększenia bezpieczeństwa i ochrony,
  • storzyć plan działania w celu poprawy warunków mieszkaniowych poprzez planowe remonty lokali,
  • stworzyć plan działania by poprawić możliwości zatrudnienia dla mieszkańców budynków socjalnych,
  • przeprowadzić efektywne szkolenie personelu TCH,
  • współpracować z mieszkańcami i ustanowić “kartę rezydenta”, oraz zwiększyć zaangażowanie mieszkańców w rozwiązywanie ich problemów,
  • zatrudnić szefa bezpieczeństwa i ochrony lokatorów.

Te wszystkie propozycje będą dyskutowane przez kierownictwo TCH, mieszkańców budynków socjalnych i miejską administrację.

W sumie z mieszkań socjalnych na terenie Toronto korzysta ponad 50 tysięcy osób.