Mary Wagner wyjdzie w piątek na wolność

Kanada Top News lip 20, 2015 at 11:55 am

zz wagner3Obrońcy życia osiągnęli zamierzony cel. W najbliższy piątek, 25 lipca kanadyjska pro-liferka Mary Wagner zostanie zwolniona z więzienia w Milton.

Kobieta została aresztowana pod koniec zeszłego roku, po tym jak weszła do kliniki aborcyjnej i apelowała do kobiet o nie zabijanie swoich dzieci, rozdając im białe róże. Mary mówi też kobietom, gdzie mogą szukać pomocy i wsparcia.W Kanadzie aborcja jest dozwolona bez żadnych ograniczeń. Dziecko można zabić przez cały okres życia prenatalnego.

Mary Wagner od lat jest oskarżana o zakłócanie działalności placówek aborcyjnych. Kanadyjska poprawność polityczna jest tak daleko posunięta, że Mary regularnie wraca do więzienia. Wystarczy, że pojawi się tuż przy klinice aborcyjnej, natychmiast ktoś ją oskarża o łamanie prawa i trafia do aresztu.

- Moje trudności są niczym w porównaniu do tego, co przechodzą dzieci, a co jest brutalnym kończeniem ich życia — podkreśla obrończyni życia.

Jak ocenia Jacek Kotula z polskiej Fundacji Pro-Prawo do Życia z Rzeszowa, Mary Wagner udało się uwolnić dzięki licznym protestom.

zz wagner2- Mary Wagner jeszcze przed uwolnieniem zapowiada, że nadal będzie prowadziła swoją działalność na rzecz obrony nienarodzonych dzieci – dodaje Jacek Kotula. - Do tej pory wołaliśmy: „Free Mary Wagner” – uwolnić Mary Wagner. Po jej wyjściu będziemy apelować: „Join Mary Wagner” – przyłączcie się do Mary.

- Chodzi o to, aby w Kanadzie na rzecz obrony życia działały nie tylko Mary, ale by przyłączyli się do nich wszyscy, którzy ją podziwiają, ale się jeszcze boją. Chodzi o mobilizację kanadyjskich obrońców życia, by nie stali z boku, ale by poszli razem z nią na barykadę —podkreśla.

Przypomnijmy, że to nie pierwsza kara więzienia dla pro-liferki z Kanady. Wcześniej za wejście na teren kliniki aborcyjnej została skazana na 10 miesięcy więzienia, karę grzywny oraz zakaz zbliżania się do klinik aborcyjnych.

Mary Wagner uznana za winną, oczekuje na wyrok w więzieniu

Milczące wsparcie dla Mary Wagner

Kanadyjska działaczka pro-life Mary Wagner w Polsce

Więcej m.in. na stronie FREE MARY WAGNER