We wtorek pożegnanie Jasona Streetsville

Lokalnie Top News lip 20, 2015 at 10:00 am

 

Kwiaty na ławce, na której siadał Jason Streetsville.

Kwiaty na ławce, na której siadał Jason Streetsville.

jASON4

Jason Streetsville

Społeczność Streetsville będzie miała możliwość pożegnania Jasona – Włóczęgi, który był stałym elementem pejzażu dzielnicy.

Przed kilku dniami pisaliśmy o spontanicznej zbiórce na swoisty pomnik Jasona, umieszczenia tablicy pamiątkowej na ulicznej ławce, na której zwykł siadać. W ciągu trzech godzin zebrano na ten cel w Internecie ponad 5000 dolarów.

We wtorek odbędzie się pogrzeb Jasona, który tak naprawdę nazywał sie Ralph Faustino. Uroczystość odbędzie się w domu pogrzebowym Turner & Porter przy Erin Mills w Mississauga w godzinach 14:00 – 16:00. W środę ciało Zmarłego spocznie na cmentarzu w Streetsville o drugiej po południu.

streetsville-jason-coffeeSzczegóły uroczystości zostały zamieszczone na Facebooku na stronie Streetsville Living, tej samej, na której mieszkańcy skrzyknęli się by oddać malowniczemu Włóczędze hołd.

Od dnia śmierci ławka, na której siadał Jason jest pełna kwiatów i kartek ze wspomnieniami o Zmarłym. Na ławce można było też znaleźć przyniesione przez ludzi smakołyki, kawę a nawet papierosy, o które za życia Jason często prosił przechodniów.