Nie daj się nabrać na taniochę

Rynek Series Top News lip 22, 2015 at 10:00 am
Ripley’s Aquarium

Ripley’s Aquarium

Dwoje mieszkańców Ajax w Ontario ostrzega łowców okazji, by nie dali się nabrać na niesamowite zniżki oferowane w Internecie. Grozi to sporymi kłopotami.

okazjaDavid Beeby i Lori Lazaros próbowali kupić tanie bilety wstępu do Ripley’s Aquarium w Toronto poprzez stronę internetową shop-groupon.com. Okazało się, że numer telefonu, jak i adres e-mailowy witryny są fałszywe. Ta strona nie ma nic wspólnego z popularną w Internecie stroną z okazyjnymi biletami pod nazwą groupon.com.

David Beeby i Lori Lazaros próbowali kupić bilety wstępu do Aquarium za jedyne $16.49 czyli za niemalże połowę normalnej ceny. Beeby zdał sobie sprawę, że coś jest nie tak, gdy jego pierwsza karta kredytowa została odrzucona przez stronę shop-groupon.com.

- Nagle musiałem anulować wszystkie karty kredytowe, ponieważ podałem im ich numery, datę urodzin i moje CSV – mówi David – Jestem inżynierem i zostałem oszukany. To dla mnie ogromny wstyd przed wszystkimi.

Okazało się, że Ripley’s Aquarium otrzymało wiele sygnałów o sprzedaży fałszywych biletów zakupionych na nieznanej bliżej witrynie w Internecie, choć bilety można kupić bezpośrednio na stronie internetowej Ripley’s Aquarium.

W specjalnym oświadczeniu dyrektor generalny Ripley’s Aquarium zaznaczył, że jego firma nie zleciła żadnej zewnętrznej agencji sprzedaży biletów w imieniu firmy.

Okazało się, że strona shop-groupon.com jest zainstalowana na chińskim serwerze w Pekinie.

Policja zaleca, by przy zakupie biletów na witrynach dyskontowych, zadzwonić wcześniej i sprawdzić, kto oferuje okazyjne ceny i czy sprzedaż ta jest zgodna z prawem.

Należy też sprawdzić, czy transakcje dokonywane w Internecie odbywają się za pomocą specjalnie chronionej strony internetowej. Adresy bezpiecznych witryn zaczynają się od skrótu “https”, a nie często spotykanego “http”. Dodatek lietrki “s” oznacza, że strona jest bezpieczna.