Nowe zasady składania wniosków o obywatelstwo kanadyjskie

Kanada Series Top News lip 22, 2015 at 11:30 am

zz imigra1Dokonano zmian, które weszły w życie z dniem 11 czerwca br. Oto główne z nich:

 Czas pobytu w Kanadzie

Nowe przepisy stanowią, że wnioskodawca musi być obecny w Kanadzie co najmniej 1460 dni z ostatnich 6 lat przed złożeniem wniosku. Czas zamieszkania w Kanadzie przed otrzymaniem stałego pobytu (Permanent Residence) nie jest liczony do wymogu czasu pobytu w Kanadzie.

Wiek

Wiek w którym wymagane jest zdanie testu na obywatelstwo i w którym trzeba udowodnić umiejętności językowe został rozszerzony. Według nowych zasad, osoby w wieku od 14 do 64 lat muszą udowodnić znajomość języka poprzez załączenie dowodu do wniosku. Ponadto, wnioskodawcy w wieku od 14 do 64 lat muszą zdać test na obywatelstwo.

Zgłoszenie dochodu

Nowe zasady obowiązują również dorosłych wnioskodawców do zgłoszenia dochodu (income tax return) do Canada Revenue Agency w 4 z ostatnich 6 lat.

Wnioski otrzymane przez Citizenship and Immigration Canada po 11 czerwca 2015, które nie spełniają aktualnych wymagań, zostaną zwrócone wnioskodawcy.

zz imigra2Citizenship and Immigration Canada sponsoruje wiele organizacji, które udzielają bezpłatnie informacji i pomocy przy składaniu wniosku o obywatelstwo kanadyjskie i w przygotowaniu wymaganych dokumentów.

Po więcej informacji lub w celu umówienia spotkania informacyjnej można skontaktować się z Peel Multicultural Council w Mississauga (pani Kinga Melak, tel: 905-819-1144 wew. 249, lub e-mail: kinga@peelmc.com).

—————–

Chcesz zostać Kanadyjczykiem? Spróbój rozwiązać test na wiedzę o tym kraju – znajdziesz go na TEJ STRONIE.