Rząd pomoże w remoncie Polskiego Centrum Kultury

Polacy w Kanadzie Top News lip 24, 2015 at 3:30 pm

zz lizon3Polskie Centrum Kultury im. Jana Pawła II w Mississaudze otrzyma środki na remont od rządu federalnego.

Opiekująca się centrum Fundacja św. Maksymiliana Kolbego dostanie zastrzyk finansowy w ramach wspólnotowego programu – Canada 150 Community Infrastructure Program.

Wielka sala bankietowo-widowiskowa w Centrum zostanie odnowiona przez fundację kosztem około 130.500 dol. i na ten cel rząd przeznaczy do 43.517 dolarów.

Władysław Lizoń

Władysław Lizoń

Inny projekt obejmuje modernizację systemu grzewczego, wentylacji i klimatyzacji w budynku, a także renowację elewacji zewnętrznych za około 77.000 dolarów, na co rząd przeznaczy do 25.410 dol.

Decyzja ta została ogłoszona w czwartek 23 lipca wspólnie przez ministra stanu Gary Goodyeara z Federalnej Agencji Rozwoju Gospodarczego dla Południowego Ontario oraz posła Władysława Lizonia z okręgu Mississauga East-Cooksville.

zz lizon2- Dzięki wspaniałym programom rządowym takim jak ten, lokalne społeczności mogą rozwijać się, dzielić się swoją kulturą i stawać się bardziej częścią kanadyjskiej kultury i tradycji, z której my jako Kanadyjczycy możemy być bardzo dumni – powiedział prezes Fundacji M. Kolbego – Ted Fujarczuk.

Canada 150 Community Infrastructure Program przeznacza 150 mln dolarów w okresie dwóch lat na wspieranie projektów odnowy, renowacji i rozbudowy istniejącej infrastruktury publicznej.