Znany pokerzysta zginął w awionetce

Kanada Top News lip 24, 2015 at 12:00 pm

zz norman1W wypadku lotniczym w Nowej Szkocji zginął Norman Overdijk, 54-letni kanadyjski pokerzysta zawodowy, grinder turniejów live. Stracił on panowanie nad lekkim samolotem, który pilotował i runął na wiejską stodołę.

Na miejscu wypadku ratownicy stwierdzili śmierć Overdijka ale przetransportowano helikopterem do szpitala 25-letniego pasażera, który przeżyl.

Overdijk regularnie startował w prawie wszystkich dużych rozgrywkach w Kanadzie w ciągu ostatnich pięciu lat. Przy jego nazwisku widnieje kwota ponad $120 000 wygranych.

zz norman2W 2011 r., który był najlepszym rokiem w jego karierze, został okrzyknięty Kanadyjskim Graczem Roku i zgarnął wtedy swoją największą indywidualną wygraną, tj. $23 854 za 5. miejsce w turnieju High Roller podczas British Columbia Poker Chamiponships.

- Był swego rodzaju gwiazdą w Kanadzie – powiedział Anthony Charter, który także walczył z Overdijkiem. – W całej Kanadzie, w każdym poker roomie, znalazłby się ktoś, kto wiedział kim on był. Gra przeciwko niemu była jednocześnie zabawą i harówką. Nigdy do końca nie wiedziałeś, co robił. Grał bardzo agresywnie i kochał dorzucać kolejne żetony do puli. Norman był też poszukiwaczem przygód, którego zazwyczaj można było zobaczyć jadącego na Harleyu-Davidsonie albo nurkującego w oceanie, czy też skaczącego z samolotu. Zginął, robiąc to, co kochał i wszyscy będą za nim tęsknić.