Chór Dziecięcy „Stokrotki” maluje?

Polacy w Kanadzie lip 28, 2015 at 7:00 pm

Inicjatywa „Art of Soccer”

Hamiltońskie „Stokrotki” obchodziły w tym roku swoje 30-lecie, ale zanim rozjechały się na zasłużone wakacje nie omieszkały podjąć się kolejnej wielkiej inicjatywy, tym razem związanej z rozgrywkami piłki nożnej w ramach Pan Am Games. Nie śpiewały tym razem, ale malowały!

Dyrektor chóru, Kazimierz Chrapka oddał mi w ręce dzieci, młodzież i dorosłych, którzy z entuzjazmem przystąpili do planowania, przygotowania i wykonania projektu.

zz soccer1Cztery duże plansze łączą „Stokrotki” i ich polskie pochodzenie, z Hamiltonem i rozgrywkami Pan Am, a ścislej mówiąc piłkę nożną, bo ta dyscyplina w całości rozgrywana była w naszym mieście.

Wielkie brawa należą się wszystkim, którzy przyczynili się do tego iż w okolicy polskiego kościoła i największego skupiska polskich biznesów w Hamilton, pojawiła się ta, przyciągająca uwagę turystów i mieszkańców, konstrukcja.

zz soccer2Serdeczne podziękowania składam na ręce Maximiliana Grzegorczyka za jego czas poświęcony na zgromadzenie wszystkich dotacji, które otrzymaliśmy od Home Depot na Stone Church Road, i za przygotowanie plansz do malowania.

Krystynie Boruch za sprawy organizacyjne, komunikacje z członkami chóru i pyszną pizzę.

Dyrygentowi chóru za znalezienie czasu na malowanie z dziećmi, wszystkim rodzicom za udział i dowóz dzieci, a panom: Małek, Boruch, Grzegorczyk, Skrodzki za profesjonalne zainstalowanie tych olbrzymów zgodnie z wszelkiego rodzaju kodami i wymaganiami.

Największe słowa uznania kieruję do dzieci i młodzieży za ich twórczość artystyczną z pędzlami. Dla mnie obserwacja ich indywidualizmu, kreatywnego myślenia i zaangażowania była największą nagrodą.

zz soccer3Zorganizowanie takiego projektu to nie tylko samo malowanie. Wiele czasu minęło zanim ten projekt się „narodził”, na ideach, aplikacjach, na rozmowach z Urzędem Miasta by otrzymać wszystkie pozwolenia, na zdobywaniu potrzebnych funduszy i dotacji, zgromadzeniu materiałów, szkicach, reklamie, itp. Doświadczenie zdobyte z nadzorowania innych tego typu projektów w przeszłości oraz kooperacja rodziców chórzystów, pomogły mi uporać się z trudnościami i wykonaniem w tak bardzo krótkim przedziałem czasowym.

Projekt nasz zaakceptowany został przez miasto Hamilton i reklamowany jako część obchodów rozgrywek Pan Am. Dziękujemy Miastu Hamilton za częściowe spronsorowanie z puli „All Things Pan Am Funding” .

Jeszcze raz gratuluję Chórowi Dziciecięcemu „Stokrotki” z Hamilton za ich inicjatywę i pracę.

Danuta Niton

zz soccer4 zz soccer5 zz soccer6