“Sucha woda” życia doda

Lokalnie Top News lip 31, 2015 at 9:50 am

 

water33

Ontaryjska policja apeluje do żeglarzy i właścicieli motorówek – bądźcie trzeźwi!

OPP  uczestniczy w akcji pod kryptonimem “Operacja sucha woda” podczas której będzie sprawdzany stan trzeźwości wodniaków, tak jak sprawdzani są kierowcy na drogach. Policjanci twierdzą, że większość utonięć jak też wypadków na motorówkach związanych jest ze spożyciem alkoholu.

Wodne patrole OPP będą sprawdzały trzeźwość wodniaków.

Wodne patrole OPP będą sprawdzały trzeźwość wodniaków.

W Ontario znajduje się przeszło 250 tysięcy jezior i około stu tysięcy kilometrów rzek. Po tych jeziorach i rzekach pływa tysiace łodzi. Według sierżanta Dave Rektora z OPP, 40 procent wszystkich zgonów na łodziach związanych jest z nadużyciem alkoholu. Rektor ostrzega, że pływanie pod wpływem alkoholu jest bardziej niebezpieczne od prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwym.

- Wiatr, fale, kołysanie łodzi, to wszystko działa jak wzmacniacze alkoholu. Zwiększają upojenie, zmniejszają autokontrolę, stajemy się bardziej beztroscy, nie zważamy na niebezpieczeństwa.

W ubiegłym roku z powodu wypadków podczas żeglowania lub pływania motorówką zmarło 20 osób. Była to najniższa liczba w przeciagu ostatniej dekady. OPP ma nadzieję, że akcja “Sucha woda” pomoże w dalszym ograniczeniu ilości wypadków na wodzie.