Prymas Polski z duszpasterską wizytą wśród Polonii kanadyjskiej

Polacy w Kanadzie Top News sier 7, 2015 at 4:00 pm

zz prymas1Prymas Polski abp Wojciech Polak rozpoczął dziś duszpasterską wizytę wśród Polonii w Kanadzie.

W czasie 12-dniowego pobytu metropolita gnieźnieński spotka się z rodakami, polskimi kapłanami oraz będzie przewodniczyć dorocznej narodowej pielgrzymce do Sanktuarium Męczenników Kanadyjskich w Midland.

Uroczystość, która odbędzie się w najbliższą niedzielę 9 sierpnia, stanowi główny punkt duszpasterskiej wizyty Prymasa Polski w Kanadzie. Abp Wojciech Polak będzie przewodniczyć uroczystej Sumie odpustowej, a później nabożeństwu eucharystycznemu. Polonijny odpust w prowadzonym przez jezuitów Sanktuarium Męczenników Kanadyjskich w Midland gromadzi rokrocznie kilka tysięcy Polaków. Przybywają z różnych zakątków Kanady tak, jak w kraju ich rodacy pielgrzymują do Matki Bożej Jasnogórskiej.

Prymas spotka się także z pracującymi w Kanadzie polskimi kapłanami, zakonnikami i siostrami zakonnymi, a także będzie gościem polskich rodzin.

zz prymas3W piątek 14 sierpnia odprawi Mszę św. w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Mississauga – największej polskiej wspólnocie parafialnej w Kanadzie – z okazji 20. rocznicy powstania tam kaplicy wieczystej adoracji Bożego Miłosierdzia.

W niedzielę 16 sierpnia będzie przewodniczyć parafialnym uroczystościom odpustowym.

Poza oficjalnymi uroczystościami i spotkaniami przewidziano również spotkania prywatne.