Węgry przekazały Kanadzie pieniądze na budowę pomnika ofiar komunizmu

Kanada Top News sier 20, 2015 at 12:20 pm

zz pomnik2 Węgierski rząd przekazał dotację w wysokości 90 tysięcy dolarów, dzięki której w stołecznej Ottawie ma stanąć pomnik ofiar systemu komunistycznego. Nadzór nad jego budową sprawuje Ludwik Klimkowski, wiceprezes Kongresu Polonii Kanadyjskiej.

Węgierski minister zasobów ludzkich Zoltán Balog z Fideszu, zwołał konferencję prasową, która odbyła się w muzeum Terrorhaza traktującym o systemach totalitarnych. W jej trakcie symbolicznie przekazał kwotę 90 tys. dolarów na budowę pomnika ofiar systemu komunistycznego, który ma powstać w Ottawie.

zz pomnik4Monument ma zostać odsłonięty w 2016 r. w sześćdziesiątą rocznicę wybuchu Rewolucji Węgierskiej. Jego inicjatorem jest organizacja Tribute to Liberty, a na jej czele stoi Ludwik Klimkowski, będący jednocześnie wiceprzewodniczącym Kongresu Polonii Kanadyjskiej.

Podziękował on za wsparcie węgierskiego rządu i podkreślił, że w Kanadzie mieszka obecnie ok. ośmiu milionów ludzi, bezpośrednio i pośrednio pokrzywdzonych przez komunizm. Celem pomnika ma być przybliżenie tych faktów społeczeństwu Kanady.

Projekt pomnika według zwycięskiego projektu pracownik architektonicznej ABSTRAKT. Będzie on umiejscowiony w sąsiedztwie Sądu Najwyższego Kanady.

Projekt pomnika według zwycięskiego projektu pracownik architektonicznej ABSTRAKT. Będzie on umiejscowiony w sąsiedztwie Sądu Najwyższego Kanady.