Jaka jest najbardziej komfortowa praca dla gejów i lesbijek?

Kanada Top News sier 21, 2015 at 4:15 pm

zz praca1Naukowcy z Kanady odkryli, jaki rodzaj pracy jest najbardziej wygodny dla przedstawicieli społeczności LGBT (lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów). Wyniki ich badań opublikowano w czasopiśmie Journal of Homosexuality, i krótko o nich donosi również magazyn Nature.

Okazuje się, że najbardziej przyjemną pracą dla mniejszości seksualnych jest praca naukowca. Ponadto, stwierdzono, że kobiety – osoby ze środowiska LGBT zaangażowane w badania z dziedziny nauk społecznych, wykazywały większą życzliwość w stosunku do mężczyzn i kolegów heteroseksualnych.

Do takich wniosków naukowcy doszli po przeanalizowaniu badania online STEM (dotyczącego nauki, technologii, inżynierii i matematyki), w którym wzięło udział ponad 1,4 tysiąca osób LGBT, pracujących w wyżej wymienionych dziedzinach. W szczególności, respondenci zostali poproszeni o udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące płci i tożsamości seksualnej, jak i zbiorowej postawy wobec nich oraz pracodawców.

- W dziedzinie naukowej pracy z dość dobrze wykształconymi osobami tam pracującymi, można się spodziewać bardziej otwartej kultury wzajemnych stosunków pomiędzy współpracownikami – wyjaśnił wyniki badań jeden z autorów, ekolog ewolucyjny Jeremy Yoder z University of British Columbia.