W Albercie… już zima. Spadł śnieg

Kanada Top News sier 23, 2015 at 12:00 pm

zz albertaChoć na półkuli północnej w kalendarzu jeszcze lato, to jednak są takie regiony, gdzie już widać pierwsze oznaki zimy. Mowa o południowej i środkowej Albercie, bo już w ostatni piątek odnotowano tam pierwsze opady śniegu – donosi CBC.ca. Meteorolodzy wydali także ostrzeżenia przed przymrozkami i silnym wiatrem.

Większość opadów śniegu występuje na obszarach górskich. Niżej odnotowywane są opady deszczu, ale i tak temperatury są zdecydowanie za niskie jak na tę porę roku. W niektórych regionach prowincji Alberta temperatura spadła do zaledwie 0 stopni.

W górach leży przeszło 18 cm białego puchu. Jeszcze kilka dni temu słupki rtęci pokazywały 20 stopni, teraz to już tylko 2-5 stopni. Oprócz śniegu i deszczu w prowincji zostały zarejestrowane silne podmuchy wiatru północnego, który w porywach osiągnął prędkość od 60 do 80 km / h.

Front atmosferyczny, który przyniósł załamnie pogody, przesuwa się w kierunku wschodnim i może przynieść zimowe niespodzianki także w Saskatchewan i Manitobie – ostrzegają meteorolodzy. Tymczasem na portalach społecznościowych zaskoczeni pogodą mieszkańcy dzielą się niecodziennymi widokami o tej porze roku.