Celine Dion wraca na scenę z błogosławieństwem umierającego męża

Kanada Top News sier 25, 2015 at 12:00 pm

zz rene2Światowej sławy kanadyjska gwiazda estrady po dłuższej przerwie powraca do koncertowania. Jej pożegnalny koncert przed rokiem w Las Vegas uznano tam za najbardziej dochodowy od czasów Elvisa Presleya.

47-letnia piosenkarka zrezygnowała wówczas z koncertowania aby zająć się bez reszty swym chorym mężem (a zarazem producentem, menagerem i mentorem) i trójką wspólnych dzieci.

73-letni Rene Angélil przeszedł w grudniu operację usunięcia nowotworu ale mimo iż jest nadal ciężko chory i rokowania są słabe, pragnie aby Celine nie rezygnowała z występów. Od 15 lat Rene zmaga się z nowotworem gardła. Niestety, nie może już samodzielnie jeść. – Nie może jeść, więc go karmię. Ma rurkę. Karmię go trzy razy dziennie – mówiła Celine Dion w ABC News.

zz reneCeline wraca do czynnego koncertowania. 27 sierpnia rozpocznie serię 40 koncertów w Las Vegas, które potrwają aż do stycznia. Celine z mężem od dawna mieszka w tym mieście. Ale – jak sama mówi – „mimo iż Rene chce abym wróciła do branży, koncertów, wywiadów itd. to jednak jest przerażony gdy nie ma mnie przez cały dzień w domu“.

- Powiedział mi, że chciałby umrzeć w moich ramionach – mówi Celine w wywiadzie dla USA Today. – OK, niech tak będzie. Będę przy tobie, umrzesz w moich ramionach…

Celine i Rene spotkali się po raz pierwszy gdy przyszła gwiazda miała 12 lat. Stał się jej menagerem i praktycznie jedynym reżyserem jej kariery.

- Był jedynym chłopakiem jakiego miałam – powiedziała piosenkarka o swoim 26 lat starszym mężu, gdy w 1994 roku brali ślub.

Z synkiem Rene Charlesem (rok 2010)

Z synkiem Rene Charlesem (rok 2010)