Szef AshleyMadison, Noel Biderman na bruku

Kanada Top News sier 28, 2015 at 11:52 am
Noel Biderman

Noel Biderman

Wszystko wskazuje na to, że biznes oparty na żonach i mężach szukających seksualnych przygód poza związkiem chyli się ku upadkowi.

Noel Biderman ustąpił ze stanowiska szefa AshleyMadison.com , strony internetowej specjalizującej sie w ułatwianiu kontaktów między szukającymi pozamałżeńskich wrażeń internautami.

O zwolnieniu szefa skompromitowanego portalu w krótkim komunikacie poinformowała firma Avid Life Media Inc, która jest właścicielem AshleyMadison.com.

“Noel Biderman w porozumieniu z pracodawcą zdecydował się na ustąpienie ze stanowiska dyrektora naczelnego Avid Life Media Inc i nie jest już w firmie” – czytamy w komunikacie.

Avid Life Media Inc stoi w obliczu licznych procesów sądowych w Kanadzie i USA z powodu dopuszczenia do naruszenia prywatności powierzonych im danych osobowych.

Jak już pisaliśmy wcześniej hakerzy wykradli i udostępnili do wiadomości publicznej dane setek tysięcy osób korzystających z usług portalu randkowego dla niewiernych małżonków.

“Energicznie przygotowujemy się do ataku na naszą działalność i prywatność naszych klientów. Będziemy kontynuować wysiłki w celu zapewnienia dostępu do naszych unikalnych platform dla wszystkich zainteresowanych”. – czytamy w komunikacie Avid Life Media Inc – “Współpracujemy z organami ścigania w celu doprowadzenia odpowiedzialnych za kradzież poufnych informacji przed oblicze wymiaru sprawiedliwości”.

Działania Avid Life Media Inc wydają się niczym więcej niż ograniczeniem szkód i łagodzeniem skutków upadku. Przed akcją hakerów AshleyMadison przynosiła około115 milionów dolarów przychodu, ponad cztery razy więcej niż w 2009 roku. Nie wiadomo jeszcze jak na kondycji Avid Life Media Inc odbije się sprawa kradzieży poufnych danych, ale wszystko wskazuje na to, że przychody te drastycznie spadną. O ile w ogóle będą.