Indianka najpiękniejszą kobietą świata

Kanada Top News wrze 2, 2015 at 4:00 pm
zz miss

Pierwsza indiańska Miss Universe

zz miss zz miss2Ashley Burnham, Indianka z kanadyjskiego plemienia Cree została Mrs. Universe 2015. Burnham jest pierwszą reprezentantką rdzennych mieszkańców Kanady, której udało się zdobyć tytuł najpiękniejszej.

Konkurs piękności został zorganizowany w Mińsku na Białorusi.

Aktorka i modelka ma 25 lat i wywodzi się z Cree, jednego z najliczniejszych plemion Indian w Kanadzie. Wcześniej była już jedną z finalistek kanadyjskiego konkursu Miss Universe. Mrs. Universe to konkurs dla już zamężnych kandydatek.

- Jestem dumna z tego, że mogę powiedzieć, że jestem teraz nową Mrs. Universe 2015! Jestem pierwszą kobietą First Nations, która zdobyła ten tytuł! Jestem również pierwszą Kanadyjką, której się to udało. Jestem taka szczęśliwa! - napisała na Instagramie Burnham.

Podczas sesji zdjęciowych i konkursów Burnham często występuje w tradycyjnych strojach, o czym można się przekonać na jej Instagramie. Nie inaczej było podczas samego konkursu. Przyznała, że tradycyjne stroje rzadko obserwuje się na tego typu imprezach, więc postanowiła to zmienić.

Zwycięstwo Burnham spotkało się z bardzo pozytywnym przyjęciem na całym świecie. Kanadyjce gratulowano głównie w mediach społecznościowych.