Utonął, bo ojciec chciał wstawić sobie nowe zęby

Kanada Top News wrze 5, 2015 at 6:00 am
Mohammed Abdullah zaryzykował życiem swojej rodziny, bo chciał wstawić sobie implanty.

Mohammed Abdullah zaryzykował życiem swojej rodziny, bo chciał wstawić sobie implanty.

Historia śmierci małego chłopca, którego ciało wyrzuciło morze na brzeg jest zupełnie inna niż początkowo pisano.

Najpierw cały świat obiegły zdjęcia trzyletniego Syryjczyka, którego martwe ciało wyrzuciły fale morza na brzeg. Zdjęcie wstrząsnęło światem. Potem na Kanadę posypały się ze wszystkich stron gromy, że nie chciała rodzinie chłopca udzielić azylu. A potem okazało się, że…

Po przeanalizowaniu sprawy Mohammeda Abdullaha (ojca utopionych: trzyletniego Aylego, jego starszego brata, pięcioletniego Galipa oraz żony, 35-letniej Rehan) przedstawiciel Citizenship and Immigration Canada wydał oświadczenie, że owszem, siostra Mohammeda Abdullaha wystąpiła o pobyt stały w Kanadzie, ale dla swojego młodszego brata, a nie dla Mohammeda. Wniosek został odesłany siostrze do uzupełnienia, bo nie zawierał wszystkich wymaganych danych.

Teraz po śmierci bratanków i swojej bratowej siostra Abdullaha, mieszkanka Vancouver, Tima Kurdi, wygadała się w rozmowie z dziennikarką SkyNews, że tak naprawdę, to jej brat z rodziną płynął łodzią z Turcji (gdzie już był bezpieczny) do Grecji nie z lęku o swoje życie, ale by wstawić sobie na koszt greckiego podatnika zęby.

Opowieść Timy Kurdi jest wstrząsająca. Opowiada o tym, jak zebrała 14 tysięcy dolarów aby wysłać bratu na to, by wstawił sobie implanty, ale nie była w stanie wysłać takiej kwoty. Rodzina wpadła więc na pomysł, że Abdullah zęby wprawi sobie w kraju Unii Europejskiej, bo jak fama głosi takie medyczne benefity przysługują uchodźcom.

Tak więc trzyletni Ayle, pięcioletni Galip i ich matka utopili się, bo ich ojciec stwierdził, że najlepiej będzie, jak greccy dentyści wstawią mu darmowe implanty.

W świetle tych faktów zdjęcie wyrzuconego przez morze ciała chłopca jest nie mniej tragiczne.

Ale nie jest to już tragedia uchodźców, ale dzieci, które miały ojca, który zaryzykował ich życiem, bo chciał być bardzo cwany.

Oto relacja Sky News: