Prywatny raj na wodzie. Budowali go przez 20 lat

Kanada Series Top News wrze 7, 2015 at 4:00 pm

zz raj859-letnia Catherine King i jej 66-letni partner Wayne Adams od 1992 budują swoje wymarzone gniazdko w Tofino u wybrzeży Kolumbii Brytyjskiej. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że ich dom to samowystarczalna, pływająca platforma, składająca się z 12 części. I ciągle się rozrasta.

W skład “Zatoczki Wolności”, bo tak nazywa się “posiadłość”, znajduje się m.in. galeria sztuki, parkiet taneczny, latarnia morska oraz pięć szklarni, a także przestrzeń mieszkalna dla pary oraz ich dwójki dzieci. Kiedyś na terenie posiadłości znajdował się kurnik, ale para zrezygnowała z hodowli, kiedy okazało się, że zbyt wiele drapieżników ma dostęp do kur. 12 części, z których składa się platforma, łączy sieć drewnianych ścieżek.

Na terenie platformy znajduje się także pół akra ziemi, gdzie para uprawia zboże. Para od 20 lat rozbudowuje swój dom tak, aby był samowystarczalny. W zimie uzyskują wodę poprzez gromadzenie deszczówki, w lecie korzystają z pobliskiego wodospadu. Elektryczność docierała do nich dzięki bateriom słonecznym, ale gdy system się popsuł, para przerzuciła się na generatory fotowoltaiczne.

Rodzina mieszka w “Zatoczce Wolności” przez cały rok. Wayne jest rzeźbiarzem, natomiast Catherine zajmuje się malarstwem, tańcem, pisarstwem i muzyką. Oboje oprowadzają po swojej posiadłości turystów, którzy chcą doświadczyć zrównoważonego, ekologicznego życia.

Para przyznaje, że ich posiadłość to niekończący się, wciąż ewoluujący projekt, który trwa od 20 lat i z pewnością będzie się rozwijał (patrz zdjęcia poniżej).

zz raj2 zz raj3 zz raj4 zz raj5 zz raj6 zz raj7 zz raj8 zz raj9