Cudzoziemiec skazany za… pobicie sarny

Kanada Top News wrze 8, 2015 at 1:20 pm

zz sarnaW Brytyjskiej Kolumbii sąd ukarał Portugalczyka grzywną w wysokości jednego dolara za uderzenie sarny. Zasądzono mu również karę $5.000 na rzecz lokalnej organizacji ochrony przyrody.

Przebywający w Kanadzie Portugalczyk Rodolfo Lopes był brygadzistą na budowie olbrzymiej huty w Kitimat. Po ukończeniu wielomilardowego projektu w maju tego roku wybrał się na ryby z przyjaciółmi, gdzie dostrzegali sarnę płynącą w Douglas Channel. Wynajęty przewodnik prowadził motorówkę równolegle do zwierzęcia, podczas gdy Lopes usiłował wciągnąć ją na pokład. Uderzał ją przy tym w głowę przy pomocy liny z hakiem. W końcu sarnie udało się uwolnić i bezpiecznie dopłynąć do brzegu.

Strażnicy przyrody dowiedzieli się jednak o zdarzeniu od okolicznych mieszkańców, a jeden z członków wędkarskiej ekspedycji zgodził się udostępnić nagrane video jako dowód w sprawie.

Lopes został aresztowany, po czym wyszedł za kaucją i wyjechał do Portugalii. Obecnie na procesie reprezentował go prawnik. Przed sądem stanie również operator firmy oferującej wędkarskie wyprawy.

Sąd nałożył grzywnę pieniężną na Portugalczyka, ponieważ uznał, że naraził on dzikie zwierzę na niepotrzebny ból i cierpienie.