Deweloperzy z Toronto szukają klientów w Chinach

Nowości Top News wrze 10, 2015 at 12:20 pm

zz condoGrupa agentów sprzedaży nieruchomości z Toronto wybrała się do Chin aby znaleźć zamożnych nabywców, którzy zainwestowaliby w rozbujały rynek kondominiów. Wyzwanie jest potężne, gdyż w Toronto na ukończeniu jest 115 tysięcy takich mieszkań, a pod następne wykupiono parcele budowlane.

Znany torontoński deweloper Tony Ma przedstawił na konferencji w Pekinie zalety inwestowania w nieruchomości w największym mieście Kanady, szczegółowo punktując korzyści: przyjazność systemu imigracyjnego wobec cudzoziemców-inwestorów, łatwość uzyskania kredytów, dostępne ceny i atrakcyjność standardów budowlanych i dekoracyjnych. W Chinach nabywca kupuje zwykle apartament, którego jedynym wyposażeniem są gołe, betonowe ściany.

Delegacja z Kanady, złożona głównie z agentów chińskiego pochodzenia, odwiedziła na 2 tygodnie Pekin i Szanghaj, przedstawiając projekty deweloperskie, niektóre w fazie przedbudowlanej. Swoje oferty przedkładali często rodzinom, które zainteresowane są w emigracji do Kanady w najbliższym czasie.

Wśród takich ofert szczególnie zachęcano do inwestowania w mieszkalny wieżowiec Monde budowany nad jeziorem Ontario.

W ubiegłym roku podobną wyprawę deweloperów zorganizowała w Honkgongu firma deweloperska Great Gulf.