Kampania wyborcza – ostatnie starcie

Kanada Top News paźd 4, 2015 at 2:30 pm

harp trud

Na ostatniej prostej kampanii wyborczej Liberałowie chcą pokazać siłę i witalność partii w nowej serii politycznych reklam.

W telewizji ukażą się trzy reklamowe spoty, a w radio dwie reklamówki, które mają przekonać wyborców o tym, że jedynie wybór Justina Trudeau na premiera zapewni krajowi rozwój i lepszą przyszłość. Są one skontrastowane z wizerunkiem Stephena Harpera, który tkwi w stagnacji skupiając się głównie na nikabach muzułmanek, a nie na rozwoju gospodarki. Reklamy pokazują szefa Liberałów jako jedynego polityka, który ma receptę na natychmiastowe wprowadzenie “prawdziwych zmian”, które pobudzą wzrost gospodarczy, stworzy nowe miejsca pracy i zapewni więcej pieniędzy w kieszeniach Kanadyjczyków.

Thomas Mulcair wytracił impet

Thomas Mulcair wytracił impet

Trudeau chce przejąć wiecej głosów od elektoratu lidera NDP, Toma Mulcaira, który wydaje się w tej chwili tracić impet. Na początku kampanii wyborczej, w sondażach preferencji politycznych NDP plasowała się na czołowej pozycji. W tej chwili wiotczejąca kampania Nowych Demokratów sprawiła, że partia spadła na trzecią pozycję i wydaje się nie jest w stanie odbić się w sondażach.

Trudeau, który rozumie, że jego głównym rywalem jest Harper stara się sportretować premiera jako człowieka wypalonego długimi rządami, pozbawionego nowych pomysłów, niezdolnego do ponownego rozruszania kanadyjskiej gospodarki.