Dramat byłej rzeczniczki RCMP

Kanada Top News paźd 5, 2015 at 10:00 am
Connor Campbell, Bradley Flaherty i Keith Tankard przed sądem.

Connor Campbell, Bradley Flaherty i Keith Tankard przed sądem.

Jednym z trzech oskarżonych o zabójstwo nastolatka jest syn byłej rzeczniczki RCMP.

21-letni Connor Campbell został oskarżony o dokonanie zabójstwa pierwszego stopnia 19-letniego NIcholasa Hannona. Hannon zaginął półtora roku temu. Przez długi czas policyjni śledczy nie mogli wpaść na trop zaginionego nastolatka. Wreszcie po półtoraroczynym śledztwie okazało się, że został on zamordowany przez Campbella i jego 20-letnich przyjaciół – Bradley’a Flaherty’wgo i Keitha Tankarda. Wszyscy trzej będą odpowiadać za zabójstwo pierwszego stopnia.

 Katherine Galliford

Katherine Galliford – zdjęcie z 2004 roku

Matką Cambella jest była rzeczniczka RCMP, kapral Katherine Galliford, która zdobyła rozpoznawalność w całej Kanadzie po śledztwie prowadzonym przez oddział RCMP w Vancouver w sprawie seryjnego mordercy, Roberta Picktona.

W 2012 roku Galliford złożyła w sądzie pozew przeciwko RCMP, którą wcześniej reprezentowała, twierdząc, że przez niemal dwie dekady pracy w policji była obiektem mobbingu i molestowania seksualnego.

Podczas gdy ojciec Connora Campbella, obecnie oficer RCMP, Darren Campbell odmówił komentarza po aresztowaniu syna, matka potwierdziła, że oskarżony jest jej dzieckiem.

- Tak, on jest moim synem – powiedziała Katherine Galliford – Wiem, że jest aresztowany wraz ze swoimi kolegami. Jest mi bardzo przykro, ale też bardzo się martwię o wszystkich troje.

Nicholas Hannon

Nicholas Hannon

Ofiara morderców, Nicholas Hannon był ostatni raz widziany w lutym 2014 roku. W dzień po jego zniknięciu znaleziono jego porzucony samochód. Policyjni detektywi szybko doszli do wniosku, że nie jest to zwykłe zaginięcie.

Pół roku później śledczy zwrócili się o pomoc publiczną w ustaleniu losu Hannona. Po licznych rozmowach z osobami z jego otoczenia, policja ustaliła, iż Hannon i jego zabójcy byli bliskimi przyjaciółmi pomiędzy którymi doszło do gwałtownej kłótni. W końcu policji udało się ustalić gdzie jest ciało zamordowanego. Jego szczątki zostały porzucone w silnie zalesionej okolicy w pobliżu Misji Brytyjskiej Kolumbii. Pogrzeb zamordowanego NIcholasa odbył się w piątek.

Na razie śledczy nie ujawnili żadnych informacji co było przyczyną kłótni między przyjaciółmi i dlaczego ich kolega musiał umrzeć.