Nawet w szpitalu można być aktywnym

Lokalnie Top News paźd 8, 2015 at 1:03 pm
Linda Brown z córkami

Linda Brown z córkami

- To wszystko przez nieuważną jazdę – mówi kobieta, która odniosła poważne obrażenia w wypadku drogowym.

Linda Brown została potrącona przez samochód, gdy sama jechała na swoim ulubionym różowym motocyklu poboczem drogi w pobliżu Peterborugh. Kierowca samochodu, który ją potrącił zajmował się w czasie jazdy dodatkowymi czynnościami, a nie skupiał się na prowadzeniu pojazdu.

Pięć tygodni później ofiara wypadku wciąż jeszcze jest w szpitalu w Toronto. Ma za sobą pięć poważnych operacji.

Linda na swoim motocyklu

Linda na swoim motocyklu

Linda Brown która na Facebooku używa pseudonimu “Pinky”, zaapelowała do kierowców o skupienie się na prowadzeniu samochodu i porzucenie innych czynności w czasie kierowania pojazdem. Kobieta chce rozpocząć kampanię medialną, która ma uświadomić kierowcom, że rozmawiając przez telefon, jedząc śniadanie lub czesząc włosy podczas jazdy, narażają nie tylko siebie i swoje zdrowie na niebezpieczeństwo, ale też zdrowie lub nawet życie innnych. W kampanii postanowiła jej pomóc firma poligraficzna, która wydrukuje bezpłatnie, w prezencie dla rannej motocyklistki, ulotki propagujace jej akcję.

Brown kieruje także swoja kampanię do grup kierowców, którzy mieli wypadki samochodowe pod wływem alkoholu lub narkotyków. Część z nich skupiona jest w grupie edukacyjnej w Sunnybrook Hospital.

- Dopiero przebywając na oddziale urazowym szpitala uświadomiłam sobie jak wiele osób jest ofiarami nieuwagi i lekkomyślności kierowców – mówi Brown – To jest straszne, że przeczytana podczas jazdy jedna wiadomość tekstowa w telefonie komórkowym może kosztować ludzkie życie lub kalectwo. Trzeba to ludziom ciągle uświadamiać.

Brown jest z zawodu pracownikiem socjalnym. W wolnych chwilach dla zabawy muzykuje wraz z przyjaciółmi. Ostatnio wraz z nimi zagrała dla innych chorych przebywających w szpitalu na oddziale urazowym, tym samym, którego jest pacjentką.