Nowy dom na kartę kredytową? To możliwe!

Nowości paźd 8, 2015 at 10:00 am

zz zakupyZakupy w sieci osiągnęły następny poziom: rynek nieruchomości. Umożliwia to nowy portal internetowy. Ale czy Kanadyjczycy go zaakceptują?

Kanadyjski portal BuzzBuzzHome planuje zainstalować na swojej stronie przycisk „Buy Now“, który jednym kliknięciem umożliwi natychmiastowy zakup nieruchomości przy pomocy jedynie karty kredytowej. Bez udziału agenta nieruchomości, klasycznej roboty papierkowej i odwiedzania domów pokazowych.

- Cała transakcja będzie możliwa znad komputera i bez opuszczenia domu – przekonuje Matthew Slutsky, prezydent i założyciel BuzzBuzzHome. Jego firma dysponuje już teraz systemem informującym w czasie realnym o wszelkich ofertach dopiero budowanych kondominiów i domów wolnostojących oraz warunkach cenowych.

Zdaniem właściciela system jest rewolucyjny i potężnie zmieni reguły gry na rynku nieruchomości.

zz buzzPo wyborze oferty i wciśnięciu „Buy Now“, nabywca widzi na ekranie wszelkie dokumenty, może zamówić dodatkowe wyposażenie oraz podpisać umowę, która kierowana jest do podpisu dewelopera. Następnie nabywca zabezpiecza umowę depozytem z karty kredytowej. Zwykle w przypadku nowo budowanych kondominiów wynosi on $5000. Kiedy transakcja zostanie dokonana, nieruchomość staje się własnością nabywcy tak długo, jak płaci on mortgage i spłaca balans ustalonej wcześniej ceny.

- Cały proces jest zminimalizowany i uproszczony – przekonuje Slutsky. – W odróżnieniu od zakupu domów z drugiej ręki, nabywcy nowych domów nie mogą ich zobaczyć naocznie. Mogą jednak znaleźć wszystko na ekranie swojego komputera: od fotografii i animacji wnętrz po plany architektoniczne i informacje budowlane. To olbrzymia oszczędność czasu dla tych, którzy wiedzą czego szukają.

Czy jednak znajdzie się wielu chętnych, którzy będą chcieli oszczędzić czas dokonując jednej z największych operacji finansowych swojego życia? Oto jest pytanie!