Wpadła siatka przemytników narkotyków i broni

Kanada Top News paźd 8, 2015 at 3:30 pm

zz drugsAż trzynastu osobom postawiono w sumie 48 zarzutów związanych ze śledztwem w sprawie międzynarodowej szajki przemytników narkotyków i broni. Według OPP narkotyki przerzucano do Kanady z Trynidadu i Tobago, St. Lucii oraz Gujany, a następnie dystrybuowano w Toronto oraz w Nowej Fundlandii i na Labradorze. Z kolei nielegalną broń przemycano na teren Kanady z Florydy.

W ramach operacji Project Monto policja zajęła 123 kg kokainy, 22 sztuki broni palnej oraz 146 tysięcy dolarów, a także cztery pojazdy.

Dwunastu oskarżonych pochodziło z okolic Toronto i zajmowali się oni raczej logistyka przerzutów niż rozprowadzaniem narkotyków. Wszystkich aresztowano. Są to: David Blevins (36 lat) z Oakville; Jermaine Wilson (38) z Mississaugi; Sandra Lewis (48) z Milton; Dainnia Cameron (40) z Milton; Kenton Lnafhorne (42) z Vaughan; Rionne Martelly (38) z Milton; Donovan Brown (44) z Oakville; Dexter Griffith (43) z Toronto; Natasha Ruddock (24) z Toronto; Rocco Petrucci (49) z Toronto; Michael Robinson (44) z Toronto i Fitz Prince (63) z Toronto.

32-letni Dwidth Ferguson z Gujany jest poszukiwany listem gończym za organizację kontrabandy.