Browarniczy gigant połknął browary Mill Street

Rynek Top News paźd 9, 2015 at 4:00 pm

zz millTorontońskie browary Mill Street Brewery zostały wykupione przez Labatt Breweries of Canada. Wysokość transakcji nie została ujawniona.

Labatts jest największym browarem kanadyjskim ale nie w rękach Kanadyjczyków. W 1995 roku został zakupiony przez belgijski koncern Interbrew, a obecnie jest cześcią międzynarodowej korporacji Anheuser-Busch InBev z siedzibą w Belgii, która trzyma w swych rękach 25% światowej produkcji piwa. Obecnie grupa ta próbuje wykupić swojego największego konkurenta, browary nr. 2 na świecie  czyli SABMiller.

Z kolei Mill Street Brewery to mały lokalny browar założony w Toronto 13 lat temu, znajdujący się w historycznej, rozrywkowej części miasta określanej jako Distillery District. Ich produkty (ponad 30 rodzajów piwa) dostępne były w sprzedaży w całej Kanadzie prócz Quebecu.

Nowy właściciel zapowiada zainwestowanie 10 milionów dolarów w zakupione zakłady, aby podnieść ich rentowność i rozszerzyć zdolność produkcyjną.

Według ostatnich badań, ogólna konsumpcja piwa spadła w Kanadzie o 6% od roku 2014 ale z drugiej strony o 7% wzrosło spożycie piwa z browarów rzemieślniczych (craftowych) jak właśnie Mill St.