Minister Leona Aglukkaq wydała ponad 140 tysięcy aby przemówić na konferencji klimatycznej

Kanada Top News paźd 10, 2015 at 6:00 am
Leona Aglukkaq

Leona Aglukkaq

Było to w grudniu ub. roku, ale dopiero teraz, podczas kampanii wyborczej, do danych dotarli dziennikarze z Huffington Post. Ujawnili oni, że minister środowiska Kanady Leona Aglukkaq wybrała się na konferencję w Limie w Peru, zabierając ze sobą 26-osobową świtę urzędników i pracowników rządowych.

Kanadyjska delegacja na Konferencję Klimatyczną ONZ nie wywołała echa w mediach, a własny komunikat z niej opublikowała strona rządowa (TUTAJ).

Przywódczyni Partii Zielonych Elizabeth May, która również była w Limie, powiedziała, że delegacja rządowa powinna zostać w kraju i oszczędzić podatnicze pieniądze.

– Świat miałby się lepiej, gdyby ta delegacja nie dojechała – twierdzi May. – Jej obecność spowolniła proces zmian. A przemówienie pani minister na opustoszałej sali niewiele wniosło.

Lwią część kosztów delegacji (92 tys. dol.) pochłonęło zakwaterowanie w Dazzler Lima, ekskluzywnym hotelu z basenem na dachu. Analiza rachunku hotelowego wykazała, że nie wykorzystano 28 zarezerwowanych wcześniej pokoi, ale podatnik i tak musiał zapłacić za to około 6.5 tysiąca w dodatkowych kosztach.

Sam bilet lotniczy pani minister w klasie I kosztował $7860.

W trakcie minionego lata minister Aglukkaq zdecydowała się zrezygnować z udziału w Szczycie Klimatycznym Obu Ameryk, wykorzystując ten czas na spotkania z wyborcami w swoim regionie wyborczym (Nunavut).