Córka premier Kopacz wybiera się na emigrację do Kanady

Polacy w Kanadzie paźd 13, 2015 at 3:25 pm
Premier Ewa Kopacz z córką Katarzyną

Premier Ewa Kopacz z córką Katarzyną

Deklarację emigracji do Kanady po ewentualnie przegranych wyborach przez PO w Polsce przynosi wypowiedź córki premier Ewy Kopacz, Katarzyny.

Jak donosi „Super Express“, córka polskiej premier zapowiedziała: - Boję się rządów Jarosława Kaczyńskiego i Antoniego Macierewicza. Jeśli wygrają wybory, to wyjedziemy z Polski. Dodaje, że razem z mężem i 3-letnim synkiem Julianem chciałaby zamieszkać w Kanadzie. – Mamy tam przecież rodzinę - dodaje.

31-letnia Katarzyna Kopacz-Petranyuk od ponad dwóch lat tworzy szczęśliwe małżeństwo z 30-letnim Anrijem Petranyukiem, Ukraińcem wychowanym w Kanadzie. Pobrali się również w Kanadzie.

Premier Kopacz z córką i zięciem

Premier Kopacz z córką i zięciem

Ona jest lekarzem ginekologiem, jej mąż dermatologiem. Oboje pracują w Gdańsku i uwielbiają to miasto. Poznali się na studiach medycznych, a owocem ich związku jest mały Julian.

– Kochamy Polskę. Nie kupuję tych fałszywych słów PiS o Polsce w ruinie. To podła propaganda na użytek kampanii wyborczej - mówi Katarzyna Kopacz „Super Expressowi“. W wyborach bardzo kibicuje mamie i całej Platformie Obywatelskiej. - Bardzo chcę, aby PO wygrała te wybory. Pamiętamy przecież rządy PiS i to, w jaki sposób ta partia rządziła. Mogę mówić np. o służbie zdrowia, bo jestem lekarzem. To za rządów PiS była nagonka na lekarzy. Dziś z kolei partia Kaczyńskiego jest przeciwna in vitro. A do mnie do gabinetu przychodzi mnóstwo par, które są szczęśliwe, że dzięki PO mogą wreszcie korzystać z zabiegu sztucznego zapłodnienia - dodaje córka pani premier.

Katarzyna Kopacz bardzo obawia się powrotu do władzy Jarosława Kaczyńskiego. Na tyle, że jeśli jego partia zwycięży, to Katarzyna Kopacz z rodziną wyemigrują z Polski. Wciąż ma jednak nadzieję, że zostanie w kraju, a wybory wygra Platforma. - Jest nam tu dobrze - wyznaje. A do Kanady pojedzie tak czy inaczej. – Na pewno u rodziców mojego męża spędzimy najbliższe święta - dodaje na koniec Katarzyna Kopacz.

Beata Szydło

Beata Szydło

Wypowiedź swojej córki poważnie potraktowała Ewa Kopacz. - To są młodzi ludzie, którzy mają wolne zawody, znają języki, ludzie niezależni, i wielką sztuką jest, by nie tylko moją córkę, ale też tych wszystkich młodych, wykształconych ludzi zatrzymać w Polsce. Aby zatrzymać ich w Polsce, trzeba zatrzymać PiS i Kaczyńskiego – powiedziała premier na konferencji.

Te wypowiedzi wywołały burzę w Polsce. Odpowiedziała jej m.in. kandydatka na premiera partii Jarosława Kaczyńskiego. – Moi synowie nie uciekli z Polski, jak rządziła Platforma Obywatelska. Zrobię wszystko, aby ludzie wracali do naszego kraju! - stwierdziła Beata Szydło. Jeden z synów jest w seminarium, a drugi studiuje medycynę.

Zareagowali też inni politycy PiS. - Krzyż jej na drogę – powiedziała Krystyna Pawłowicz.

Internauci natychmiast zareagowali memami:

zz kopacz4 zz kopacz5 zz kopacz7 zz kopacz8 zz kopacz10