Profesor prawa rozdał wyborcom 300 indyków

Lokalnie Top News paźd 13, 2015 at 10:00 am

indyki

Mieszkańcy okręgu wyborczego Humber River-Black Creek w Toronto niezbyt chętnie chodzą na wybory. Profesor prawa znalazł na to sposób.

W ostatnich dwóch głosowaniach tylko 48% uprawnionych mieszkańców okręgu Humber River-Black Creek pofatygowało się do urn wyborczych. Profesor Osgoode Hall Law School, Jamil Jivani, ma nadzieję to zmienić.

W ostatni weekend Jivani i jego studenci zorganizowali sesję informacyjną na temat wyborów federalnych. Wśród tych, którzy przyszli na spotkanie zaoferowali bezpłatnie 300 indyków.

Profesor Jamil Jivani z jedną ze swoich rozmówczyń.

Profesor Jamil Jivani z jedną ze swoich rozmówczyń.

- To, czym ludzie zajmują się w ciągu tych trzech dni długiego weekendu, to było Święto Dziękczynienia – powiedział Jivani – Chcemy to wykorzystać, by spopularyzować wśród nich zasady demokratyczne.

Na spotkaniu odpowiadano na zadane przez organizatorów pytania typu: “Czym jest odbudowa?”, “Jak poprawić edukację?”, “Czym jest wymiar sprawiedliwości?” i na wiele innych.

Rejon Humber River-Black Creek zamieszkany jest w większości przez nowych imigrantów o niskich dochodach. Większość z nich nie jest zaangażowana w życiu politycznym Kanady ani specjalnie nim zainteresowana. Profesor Jivani chce to zmienić.

- Wbrew pozorom to ma znaczenie. Kiedy szukasz pracy, chcesz coś zrobić, poprawić swoje życie i życie swoich bliskich, to musisz zainteresować się polityką, bo to od niej zależy jakie będzie nasze życie – przyznaje mu rację Labi Oshodi, jeden z mieszkańców okręgu, uczestnik spotkania.

- Czuję, że wybory są czasem, gdy możemy przekonać ludzi do udziału w życiu publicznym, do zaangażowania się – mówi profesor Jivani.